Skip to content

teatr – Żywiołowa magia Gruzji 2020-04-28 19:00:00 Aula PWSZ

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Żywiołowa magia Gruzji

teatr_widowisko

TEATR » tylko widowiska

DAISI to przykład genialnej symbiozy tańca i muzyki, ognistych rytmów i unikalnej gruzińskiej polifonii. 

Bez względu na to, gdzie na świecie pojawiają się artyści tej tętniącej życiem społeczności twórczej, widzowie nie mogą wyjść z podziwu dla umiejętności i wyrafinowania ruchów, które oddają charakter i duszę Gruzinów.
Publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć wokalne i choreograficzne występy "DAISI" na żywo. Będzie to niezapomniane spotkanie, podczas którego goście podejmą się opowiedzieć nie tylko o starożytnej i bogatej historii wielkiego ludu, ale także o jej współczesności.

To nie jest nawet taniec ale lot, huragan na scenie, żywiołowa magia Gruzji. Niebezpieczne tańce wśród iskier z szabel i sztyletów latających nad sceną ludzi – wszystko jest prawdziwe. Pasja, niesamowita szybkość, dokładność i siła.

Wizytówką zespołu "DAISI" jest taniec na palcach bez użycia baletek. To słynny ruch choreograficzny, który wymaga od tancerza najwyższych umiejętności. Są jednym z niewielu zespołów, który ma w swoim repertuarze tę niezwykle wymagającą technikę tańca.

Taniec to w nim najlepiej objawia się dusza ludu: jego temperament, usposobienie i wyobrażenia o pięknie. Wykonawcy w strojach ludowych pokażą zarówno powolne tańce okrężne, jak i charakterystyczną żywiołową lezginkę. Magia, piękno i plastyczność współczesnego tańca gruzińskiego objawi Waszym sercom coś ważnego, coś czego nie można wyrazić słowami…

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

DAISI – Serce Gruzji w sercu Europy

Obsada: zespół Daisi

DAISI to przykład genialnej symbiozy tańca i muzyki, ognistych rytmów i unikalnej gruzińskiej polifonii. Bez względu na to, gdzie na świecie pojawiają się artyści tej tętniącej życiem społeczności twórczej, widzowie nie mogą wyjść z podziwu dla umiejętności i wyrafinowania ruchów, które oddają charakter i duszę Gruzinów. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć wokalne i choreograficzne występy „DAISI” na żywo. Będzie to niezapomniane spotkanie, podczas którego goście podejmą się opowiedzieć nie tylko o starożytnej i bogatej historii wielkiego ludu, ale także o jej współczesności. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Aula PWSZ

ul. Nowy Świat 4

Obok gmachu głównego zlokalizowany jest nowoczesny i funkcjonalny obiekt dydaktyczny. W budynku tym odbywają się również zajęcia studentów kierunku zarządzanie. W części dydaktycznej, oprócz siedmiu sal ćwiczeniowych, znajdują się: pracownie informatyczna i nauki języków obcych oraz dwie obszerne klimatyzowane sale audytoryjne na 134 i na 174 miejsca, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Niewątpliwie wizytówką Collegium Novum jest aula na ponad 500 miejsc z balkonem, która jest największym obiektem tego typu w naszym mieście. Znajduje się tam również Biblioteka Główna z czytelnią na ponad 100 miejsc z dostępem do internetu, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z zapleczem, Wydawnictwo Uczelniane, Galeria Novum i kawiarnia NOVA oraz pomieszczenia dla kadry dydaktycznej. W przyziemiu zlokalizowany jest jednopoziomowy parking na 90 samochodów.

 

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: