Skip to content

teatr – Spektakl urodzinowy dla Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 2020-01-26 19:00:00 Piwnica pod Baranami

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Spektakl urodzinowy dla Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

teatr_komedia

TEATR » tylko komedia, humor

"Hermenegilda K." to monodram teatralny, komedia stworzona i zagrana przez Dorotę Kaczor. Spektakl łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę, aktorstwo. Dedykowany jest młodzieży oraz dorosłym, jednakże odpowiedni dla każdej publiczności. W groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej-jednej z postaci z "Teatrzyka Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym.Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal,do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze "Teatrzyka Zielona Gęś" oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir vivru. Pojawią się więc takie postacie jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.

Autorski scenariusz inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla dorosłych jest kompilacją estetyk i stylów literackich. W przedstawieniu usłyszymy piosenki z repertuaru między innymi Violetty Villas, Hanki Ordonówny, Zdzisławy Sośnickiej, czy Ireny Santor. Przedstawienie to pokaz umiejętności aktorskich, a zarazem ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani. "Hermenegilda K" to tragikomedia o samotności, odrzuceniu i próbie radzenia sobie z nieuchronnym przemijaniem."

Spektakl Fundacji Sztukarnia w Krakowie. Dla widza w każdym wieku.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Monodram „Hermenegilda K”

Obsada: Dorota Kaczor

‚Hermenegilda K.” to monodram teatralny, komedia stworzona i zagrana przez Dorotę Kaczor. Spektakl łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę, aktorstwo. Dedykowany jest młodzieży oraz dorosłym, jednakże odpowiedni dla każdej publiczności. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Piwnica pod Baranami

Rynek Główny 27

 

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: