teatr – Spektakl Teatru Tańca "We_selle" 2019-11-19 19:00:00 Centrum Sztuki Mościce

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

Spektakl Teatru Tańca "We_selle"

We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania samego siebie w oczach innych. W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: "Wesela" Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, "Ślubu" Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W "We_sellu" nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której jak w soczewce skupiają się wady człowieka i wychodzą na jaw drzemiące w nim demony.

" (…)Choreografia Mochnieja jest niezwykle dynamiczna, efektowna, wymagająca, konsekwentnie nawiązująca do ruchu codziennego; jedynie w niektórych fragmentach odwołująca się do baletu, przywołująca echa prac Piny Bausch (… ) Energii (jeszcze!) dodaje wyrazista muzyka Wojciecha Frycza, wizualizacje (odwołujące się do "polskich" obrazków: kłosów zboża czy drzew nad wodą). Paradoksalnie, przy całym tym rozbuchaniu inscenizacyjnym, "We_selle" wydaje się być spektaklem bardzo intymnym, osobistym. To gorzkie (lecz jednocześnie pełne sentymentu) spojrzenie na współczesną Polskę (…)".

Choreografia: Wojciech Mochniej
Light Koncept: Steve Isom, Wojciech Mochniej
Realizacja Oświetlenia: Grzegorz Polak
Dramaturg: Marcin Miętus
Muzyka: Wojtek Frycz
Dyrektor Artystyczny: Melissa Monteros
Asystent: Odessa Johnston
Producent: Aleksandra Machnik
Artyści: Daniela Komędera, Katarzyna Kubalska, Dominika Wiak, Monika Witkowska, Katarzyna Pawłowska, Tomasz Ciesielski, Wojciech Kaproń, Wojciech Mochniej, Paweł Urbanowicz
Produkcja: Teatr Rozbark, m7 Production, W&M dance projects
Partnerzy: Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie

Spektakl Teatru Tańca "We_selle"
Wojciech Mochniej
19 listopada 2019
godz. 19:00
Czas trwania: 70 minut

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

We_selle

Obsada: Daniela Komędera, Katarzyna Kubalska, Dominika Wiak, Monika Witkowska, Katarzyna Pawłowska i inni

We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Centrum Sztuki Mościce

ul. Traugutta 1

Centrum Sztuki Mościce jest samorządową instytucją kultury, której przedmiotem działania jest prowadzenie działalności kulturalnej. Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach powstało 28 sierpnia 2006 roku, kiedy to Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie utworzenia, na bazie Mościckiej Fundacji Kultury, wojewódzkiej instytucji kultury pod nazwą Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach.

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

teatr – Spektakl Teatru Tańca "We_selle" 2019-11-19 19:00:00 Centrum Sztuki Mościce
teatr – Spektakl Teatru Tańca "We_selle" 2019-11-19 19:00:00 Centrum Sztuki Mościce

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart