teatr – Rajmonda – balet klasyczny w trzech aktach 2020-03-30 19:00:00 Teatr Imka

0

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

Rajmonda – balet klasyczny w trzech aktach

teatr_widowisko

TEATR » tylko widowiska

“Rajmonda" to balet klasyczny w trzech aktach opowiadający historię węgierskiej księżniczki. Pełen różnorodnych tańców, niesamowitych kostiumów, ciekawych postaci spektakl będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla najmłodszych widzów jak i dorosłych.

LIBRETTO
Akt I

Na zamku królowej Doris trwają przygotowania do uroczystości z okazji imienin młodej, węgierskiej księżniczki Rajmondy. Goście przynoszą jej kwiaty, z którymi księżniczka tańczy, wszyscy doskonale się bawią. Uroczystość przerywa nadejście posłańca, który przynosi Rajmondzie list oraz prezent w postaci jedwabnego szala od jej ukochanego Jean’a de Brienne. Księżniczka jest zachwycona, gdyż w liście jej narzeczony informuje ją, że właśnie wraca od króla Węgier Andrzeja II, dla którego walczył i zjawi się nazajutrz – w dniu, w którym mają wziąć ślub. Następnie na zamku zjawia się Abderakhman – saraceński wojownik, którego wojska stacjonują nieopodal. Od pierwszego wejrzenia zakochuje się on w Rajmondzie i ofiarowuje jej dary aby tylko zgodziła się go poślubić.  Przyjęcie trwa do późnej nocy. Po rozejściu się wszystkich gości Rajmonda wraz z przyjaciółkami Henriettą i Clemence szykuje się do snu. Dziewczęta tańczą i opowiadają sobie legendę o Białej Damie, która opiekuje się wszystkimi na zamku Doris i zawsze ostrzega ich przed niebezpieczeństwem. Gdy wszyscy zasypiają Rajmondzie ukazuje się Biała Dama, która ukazuje jej wizję Jean’a de Brienne, na którego powrót czeka księżniczka. Zakochani w sobie tańczą w otoczeniu zjaw. Nagle jednak ukochany znika a na jego miejscu zjawia się Abderakhman, który próbuje uwieść Rajmondę – ta jednak wciąż mu odmawia. Wojownik decyduje się ją porwać, księżniczka jednak mdleje i upada. Sen znika wraz z Białą Damą a Rajmonda budzi się w otoczeniu dworzan.

AKT II
Wszyscy dworzanie oczekują na przybycie Jean’a de Brienne, Rajmonda nie może doczekać się powrotu narzeczonego. Książę jednak spóźnia się. Abderakhman wykorzystuje okazję i próbuje uwieść Rajmondę – prezentuje jej różnorodne tańce swoich poddanych oraz dary. Rajmonda jednak zapamiętała ostrzeżenie Białej Damy ze snu i wciąż odmawia. Abderakhman decyduje się zabrać księżniczkę siłą. Podczas gdy jego poddani tańczą dla księżniczki chce nalać wszystkim obecnym na zamku truciznę, która spowoduje że będą pijani, co umożliwi mu porwanie dziewczyny. Kiedy chce wynieść księżniczkę z zamku na jego drodze staje Jean de Brienne. Wyrywa Rajmondę z rąk Saracena i toczy z nim pojedynek, który obserwuje Biała Dama. Jean de Brienne pokonuje Abderakhmana.

AKT III
Uroczystość zaślubin Rajmondy z księciem. Na cześć młodej pary goście prezentują węgierskie tańce.

“Rajmonda"
muzyka: A.Glazunov
choreografia: oparta na wersji M. Petipy kostiumy i scenografia: N. Żuk
premiera: 30 marca 2020, Teatr IMKA
czas trwania: 85 minut
sugerowany wiek widza: od 4 do 100 lat

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Rajmonda

Obsada: Kostiumy i scenografia: N. Żuk, muzyka: A.Glazunov

„Rajmonda” to balet klasyczny w trzech aktach opowiadający historię węgierskiej księżniczki. Pełen różnorodnych tańców, niesamowitych kostiumów, ciekawych postaci spektakl będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla najmłodszych widzów jak i dorosłych. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Teatr Imka

M. Konopnickiej 6

Teatr IMKA jest artystycznym głosem pokolenia 40-latków. Powstał wiosną 2010 roku. W trakcie prób do spektaklu OPIS OBYCZAJÓW III w zespole zrodziła się niepowtarzalna energia, potrzeba stworzenia miejsca dla istotnej i ciekawej rozmowy z widzami.

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart