teatr – „Rajcula warzy na wilijo” 2019-11-24 17:00:00 Centrum Kultury Śląskiej

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

„Rajcula warzy na wilijo”

"Rajcula warzy na wilijo" – bożonarodzeniowa wersja jednoaktówki po śląsku KOMUNIKAT PRASOWY Po sukcesie śląskiego monodramu o młodej dziewczynie, która uprzyjemnia sobie życie gotując, a gotowanie umila łosprawianiem, Rajcula powraca na scenę w specjalnej, bożonarodzeniowej wersji spektaklu. "Rajcula warzy na wilijo" opowiada o przygotowaniach do kolacji wigilijnej, szukaniu równowagi pomiędzy tym, co tradycyjne, a tym, co nowoczesne, przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, wspomninaniu i planowaniu, a wszystko przy dźwiękach kolęd i magicznych zapachach dochodzących z kuchni. Czy we współczesnym śląskim domu wciąż stawia się betlejki? A może ulegliśmy modzie na wizję Świąt rodem z reklamy coca-coli? Kto i kiedy przynosi prezenty: Dzięciątko czy Mikołaj? Jak wygląda adwent w śląskim domu i dlaczego kolędy śpiewamy po polsku? Ile potraw powinno znaleźć się na stole i czemu nie ma być wśród nich pierogów? A do tego – oczywiście – tradycyjne przepisy m.in. na siemieniotkę, moczkę, makówki czy doskonałego, smażonego karpia.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Rajcula warzy na wilijo

Obsada: Rajcula

„Rajcula warzy na wilijo” – bożonarodzeniowa wersja jednoaktówki po śląsku KOMUNIKAT PRASOWY Po sukcesie śląskiego monodramu o młodej dziewczynie, która uprzyjemnia sobie życie gotując, a gotowanie umila łosprawianiem, Rajcula powraca na scenę w specjalnej, bożonarodzeniowej wersji spektaklu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Centrum Kultury Śląskiej

ul. Krauzego 1

Centrum Kultury Śląskiej mieści się w dwóch budynkach zlokalizowanych w dzielnicy Lipiny i Zgoda. Dzięki temu dysponuje sceną kameralna (ok. 200 miejsc) jak również salą widowiskową (ok. 400 miejsc siedzących z możliwością aranżacji przestrzeni wnętrza) posiadającą głęboką scenę (18mx10m) z zapleczem technicznym. Dodatkowym atutem budynku CKŚ-Zgoda jest usytuowanie w malowniczym parku ze starym drzewostanem. Integralną część instytucji stanowi Galeria Sztuki w CKŚ-Lipiny wystawiająca prace artystów plastyków z kraju i zagranicy. Celem Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach jest budowanie i wspieranie szeroko rozumianej kultury, rozrywki i sztuki jako ważnych i twórczych sfer w mieście i regionie, wpływających na jakość życia mieszkańców.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: