teatr – Muzyczny spektakl o miłości! 2019-10-04 18:00:00 Teatr Baj Pomorski

0

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

Muzyczny spektakl o miłości!

Teatr ,,Baj Pomorski" zaprasza na wyjątkowe muzyczne widowisko na podstawie ,,Sonetów" Williama Szekspira! Na deskach Teatru pojawią się postacie z twórczości słynnego Anglika ze Stratfordu. Towarzyszyć im będzie subtelna muzyka elektroniczna.  Artyści spróbują odpowiedzieć na pytanie: czym jest miłość? Potężną witalną siłą czy mocą destrukcyjną? Często nie potrafimy pogodzić się z faktem kochania jedynie naszego wyobrażenia, a nie tego, co rzeczywiste. Czy jesteśmy w stanie przyswoić tę trudną prawdę..?

Reżyseria: Zbigniew Lisowski,
Scenografia: Pavel Hubička,
Muzyka: Piotr Klimek,
Przekład: Stanisław Barańczak, Maciej Słomczyński

Obsada: Anna Katarzyna Chudek, Grażyna Rutkowska-Kusa, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Dominika Miękus, Agnieszka Niezgoda, Marta Parfieniuk-Białowicz, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Korkuz, Krzysztof Parda, Andrzej Słowik, Jacek Pietruski, Jacek Pysiak, Mariusz Wójtowicz.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Sonety – Teatr Baj Pomorski

Obsada: Anna Katarzyna Chudek, Grażyna Rutkowska-Kusa, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Dominika Miękus i inni

Teatr ,,Baj Pomorski” zaprasza na wyjątkowe muzyczne widowisko na podstawie ,,Sonetów” Williama Szekspira! Na deskach Teatru pojawią się postacie z twórczości słynnego Anglika ze Stratfordu. Towarzyszyć im będzie subtelna muzyka elektroniczna. Artyści spróbują odpowiedzieć na pytanie: czym jest miłość? Potężną witalną siłą czy mocą destrukcyjną? Często nie potrafimy pogodzić się z faktem kochania jedynie naszego wyobrażenia, a nie tego, co rzeczywiste. Czy jesteśmy w stanie przyswoić tę trudną prawdę….? Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Teatr Baj Pomorski

ul. Piernikarska 9

Baj Pomorski jest teatrem lalek działającym w Toruniu. W swojej działalności koncentruje się przede wszystkim na sztukach przeznaczonych dla dzieci. Obecny dyrektor Baja Pomorskiego, Zbigniew Lisowski, czyni z toruńskiej sceny lalkowej teatr otwarty, żywo reagujący na potrzeby miasta i trendy współczesności, który przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, ale też wychodzi ku studentom i widzom dorosłym. W latach 2005-2006 nadzorował on rozbudowę i modernizację Baja Pomorskiego finansowaną ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. W jej wyniku Baj Pomorski przekształcił się w jeden z najciekawszych architektonicznie i najbardziej nowoczesnych budynków teatralnych w Polsce. Teatrowi nadany został charakter magicznej szafy teatralnej, która dla mieszkańców Torunia i regionu oraz turystów może być niezwykłym miejscem obcowania z tajemnicą teatru i zarazem pięknem architektury zawartej w kompleksie Starego i Nowego Miasta.

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart