Skip to content

teatr – „Hamlet”, „Makbet”, „Otello” – najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira 2020-10-05 19:00:00 Kinoteatr Adria

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

„Hamlet”, „Makbet”, „Otello” – najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira

teatr_dramat

TEATR » tylko tragedia, dramat

"Hamlet", "Makbet", "Otello" – najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira w wybitnej interpretacji aktorskiej Andrzeja Seweryna.

Monodram "Wokół Szekspira" to nie tylko popis kunsztu aktorskiego Andrzeja Seweryna, lecz także okazja, by doświadczyć najwspanialszych dzieł Szekspira. Co więcej – to zaproszenie dla publiczności, by współtworzyła wieczór poświęcony najsłynniejszemu dramatopisarzowi wszech czasów. 

Zaproszenie skierowane jest zarówno do koneserów tekstów szekspirowskich, jak i do tych, którzy jego twórczość znają nieco mniej. I jedni, i drudzy, wspólnie z Andrzejem Sewerynem, mogą się podjąć interpretacji i reinterpretacji znanych dzieł. Do dziś stanowią one wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji publiczności.

Twórczość Szekspira zachwyca aktualnością, szczególnie w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Monodram "Wokół Szekspira" to szansa, by dowiedzieć się, co w Szekspirze najbardziej fascynuje Seweryna – aktora, a co Seweryna – człowieka… 

Przyjmij zaproszenie do niezwykłego świata Szekspira.

Występuje: Andrzej Seweryn

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Andrzej Seweryn – Wokół Szekspira

Obsada: Andrzej Seweryn

W spektaklu Andrzej Seweryn wciela się w postaci z największych arcydzieł Szekspira – Hamleta, Makbeta, Romea i Julii, Henryka V, Burzy, Ryszarda III, Sonetów i wielu innych. Bohaterowie monologów zostają pokazani jako ludzie targani silnymi emocjami, odnoszący zwycięstwa, stawiający czoła porażkom i przezwyciężający własne słabości. Monodram jest także próbą odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej zafascynowało Andrzeja Seweryna jako artystę i człowieka. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Kinoteatr Adria

Toruńska 30

ADRIA to jednosalowe, tradycyjne kino na blisko 400 miejsc. Duża amfiteralna sala o wyjatkowej akustyce wyposażona jest w nowoczesny angielski ekran perełkowy oraz system dźwięku Dolby Surround. Powodzeniem cieszą się dwuosobowe sofy oraz stylowa kawieranka w holu kina. W sali znajduje się również w pełni profesjonalna scena teatralno-widowiskowa wraz z zapleczem, dlatego też jest to świetne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju przedsięwzięć scenicznych. Odbywają się tu koncerty (muzyki poważnej, rozrywkowej), występy kabaretów, spektakle teatralne, kampanie wyborcze, imprezy zakładowe, występy taneczne, pokazy mody, zawody w fitness i kulturystyce oraz wiele innych.

 

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: