
Miejscowość: Koszalin Obstawa: Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk/ Laura Samojłowicz, Kasia Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski Nazwa miejsca/ulica: Bałtycki Teatr Dramatyczny
Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk/ Laura Samojłowicz, Kasia Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski
teatr_komedia
TEATR » tylko komedia, humor
"Przygoda z ogrodnikiem" to czarna komedia z zaskakującą puentą, wybitnego kanadyjskiego autora – Norma Fostera. Znany jest on polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: "Między Łóżkami", "Ostra Jazda", "Old Love", czy "Randka w Ciemno na dwie pary".
Para aktorów – Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym tytułowy ogrodnik Państwa Dzikich? – dowiecie się na spektaklu! "Przygoda z ogrodnikiem" to wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada:
Anna Mucha,
Agnieszka Włodarczyk
Katarzyna Cichopek/Anna Oberc,
Michał Sitarski,
Bogdan Kalus/Sylwester Maciejewski
Artur Krajewski/Bartek Żukowski
Scenariusz: Norm Foster (Kanada)
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Scenografia: Witold Stefaniak
Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Artyści:
Przygoda z ogrodnikiem
Obsada: Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk/ Laura Samojłowicz, Kasia Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski
Przygoda z ogrodnikiem to czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora – Norma Fostera. Znany jest on polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: Premiera, Ostra Jazda, Old Love, Randka w Ciemno na dwie pary, Długi ŁYKend czy Między łózkami .Para aktorów – Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich… Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość? Wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada: Anna Mucha, Anna Korcz/Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Artur Krajewski, Bogdan Kalus, oraz Michał Sitarski to wszystko powinno Was przyciągnąć bardziej niż wykłady jakiegokolwiek guru od motywacji… – Panie i Panowie. Proszę zapiąć pasy i otworzyć umysły, ponieważ doznacie na sobie siły „Metody Dzikich”. Seminarium zmieniające życie. Stworzone po to, żeby osadzić Was na ścieżce emocjonalnego i profesjonalnego sukcesu. A teraz… oto dwoje specjalistów od samorealizacji, którzy będą przewodnikiem po meandrach Waszych osobowości, aż do osiągnięcia celu. Dyrygenci Waszego przebudzenia i nowego początku. Mężczyzna i kobieta, którzy przez siedem burzliwych lat ulepszali życie na całym globie. Powitajmy ich proszę… autorzy poradnika „Sukces, to ciągła praca nad sobą” i najlepiej sprzedającej się ostatnio książki „Dzikość w środku”… oto przed Wami Hal i Cindy Dziki! Występujący aktorzy: Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk/Laura Samojłowicz, Kasia Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski, Bogdan Kalus, Artur Krajewski/Bartek Żukowski Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Miejsce imprezy:
Bałtycki Teatr Dramatyczny
Plac Teatralny 1
Podstawowym zadaniem teatru jest przygotowywanie i wystawianie utworów dramatycznych z narodowego i światowego repertuaru. Celem teatru jest tworzenie, upowszechnianie i ochrona dóbr kultury, a zwłaszcza sztuki teatralnej i dyscyplin artystycznych tworzących teatr. Organizatorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego jest miasto Koszalin. Obecnie w teatrze występuje ok. 30 aktorów. Siedzibą teatru jest budynek przy ul. Heleny Modrzejewskiej 12. Dyrektorem naczelnym teatru jest Zdzisław Derebecki.
Teatr powstał 1 listopada 1953 r. na podstawie zarządzenia Ministra Kultury i Sztuki. Była to pierwsza w Polsce scena oparta na budżecie Wojewódzkiej Rady Narodowej. Innowacja polegała na tym, że wszystkie inne teatry zawodowe były wtedy państwowe i podlegały bezpośrednio Centralnemu Zarządowi Teatrów.
Pierwszy sezon artystyczny rozpoczął się „Ślubami panieńskimi” Aleksandra Fredry. Premiera odbyła się 16 stycznia 1954 roku w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury, od którego teatr wynajął scenę na okoliczność premiery. W okresie dyrekcji Tadeusza Aleksandrowicza teatr otrzymał także długo oczekiwaną siedzibę. Był to gmach dawnego kościoła ewangelickiego, wybudowanego w 1906 r., który został wyremontowany i specjalnie przygotowany na potrzeby teatru. 12 kwietnia 1958 roku odbyła się tam uroczysta premiera „Fantazego” Juliusza Słowackiego. Wybór tego dramatu nie był przypadkowy. Odtąd koszaliński teatr nosi imię polskiego wieszcza.