Święto KIELC – 2018

Początek: 22.06.2018 19:00

Koniec: 24.06.2018 22:00

Wstęp: Darmowy

„Niepodległość! Kielce 1918-2018” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne Święto Kielc. Impreza organizowana będzie w dniach 22 – 24 czerwca.

Święto Kielc poprzedzi Jarmark Kielecki, który rozpocznie się 18 czerwca, towarzyszyć mu będzie Jarmark Rękodzieła, a w kolejnych dniach także nowość – Giełda Kolekcjonerów.

Tradycyjnie podczas Święta nie zabraknie koncertów i różnorodnych pokazów. Te organizowane będą na trzech scenach – na Rynku, na placu Artystów oraz w Muszli koncertowej w Parku Miejskim, ponadto na ul. H. Sienkiewicza. W programie znajdą się propozycje i dla dzieci, i dla starszych.

Cykl imprez rozpocznie w piątek 22 czerwca „Biała Noc”, podczas której podwoje instytucji kultury stać będą otworem dla wszystkich do późnych godzin nocnych. Tego dnia na Rynku odbędzie się Noc kabaretowa, a na dziedzińcu Muzeum Historii Kielc – uroczystość wręczenia Nagród Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

W kolejnych dwóch dniach nie zabraknie lubianego przez mieszkańców Pieśniobrania, będzie „Dzień Ułański” – zaproponowany przez Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii, prezentacje służb mundurowych, pokaz malowania piaskiem, program artystyczny Klubów Młodzieżowych „Wolna Strefa” oraz koncertów.

Szczegóły dotyczące programu Święta Kielc będą udostępniane na dedykowanej temu wydarzeniu stronie internetowej.

Źródła informacji:

[button link=”http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,23578620,swieto-kielc-2018-mnostwo-imprez-gwiazda-bedzie-margaret.html?disableRedirects=true” type=”big” newwindow=”yes”] Źródło 1[/button]


[button link=”http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/swieto-kielc-2018-prezentujemy-weekendowy-program-imprez-i-wydarzen-kulturalnych,13278800/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Źródło 2[/button]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

%d bloggers like this:
Shopping cart