Spektakl – Szekspir w Łazienkach (spektakl i spacer) 2019-05-18 17:45:00 Budynek Uniwersus

Spektakl - Szekspir w Łazienkach (spektakl i spacer)
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-18 17:45:00 

#WARSZAWASZEKSPIRA (NA WIOSNĘ) 
Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich śladami Szekspira oraz kultowy spektakl Teatru Scena Współczesna „Dzieła wszystkie Szekspira”.
 
Spotykamy się o 17:45 pod pomnikiem Chopina. 
 
Spacer: Szekspir w Łazienkach 
Podczas spaceru poznamy króla Stanisława Augusta jako miłośnika i tłumacza Szekspira. Dowiemy się, które miejsca w parku mogłyby posłużyć za scenografię do szekspirowskich sztuk. Poszukamy postaci ze słynnych dramatów wśród królewskich rzeźb. Oraz postaramy się zrozumieć teatralny fenomen Łazienek. 
Wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkowy maraton z twórczością Szekspira zapraszamy w sobotę 18 maja do Łazienek Królewskich pod pomnik Chopina, a później do Teatru Scena Współczesna.
Prowadzenie: Tomasz Krajewski – student Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie i licencjonowany przewodnik PTTK. Na stałe współpracuje z Muzeum Warszawskiej Pragi. Zajmuję się głównie tematyką związaną z warszawskimi teatrami i Wisłą w Warszawie.
 
Spektakl: Dzieła wszystkie Szekspira 
Żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów. Trzech aktorów występuje pod własnymi imionami, bawi publiczność, żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości Dzieł Szekspira.
W ramach spektaklu: hip-hopowy „Otello”, „Makbet” po góralsku, „Hamlet” w trzyminutowej wersji oraz „Romeo i Julia” grana przez samych mężczyzn. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.
 
Tłumaczenie/ Adaptacja/ Reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski
Scenografia: Tomasz Larek
Muzyka: Tomasz Luc
Występują: Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Łukasz Matecki 
 
Na spacer i spektakl obowiązuje jeden bilet. Liczba miejsc ograniczona. 

Organizatorzy:
Fundacja Scena Współczesna

Kraszewskiego 25

Warszawa

02-415

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: