Spektakl – „Diane for a day” – Theater Thikwa & hannsjana (Niemcy) 2019-05-22 19:00:00 Sala Wielka CK Zamek

Spektakl - „Diane for a day” - Theater Thikwa & hannsjana (Niemcy)
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-22 19:00:00 

22.05.2019r., g. 19.00, Sala Wielka CK ZAMEK, bilety: 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy)
 
s p e k t a k l
„Diane for a day” – Theater Thikwa & hannsjana (Niemcy)
 
W jaki sposób uwidacznia się na scenie tożsamość i jak można ją rozgrywać? Inspirowany  warsztatami drag king artystki Diane Torr, spektakl „Diane for a day” zgłębia nowe sposoby traktowania cielesności na scenie. Tożsamość płciowa nie jest zresztą jedyną rzeczą jaka jest tu badana, testowana i poddawana próbom –  również teatralność indywidualnych przywilejów staje się punktem wyjścia dla żartów, ujściem dla wybuchów gniewu, i źródłem (samo)upełnomocnienia.
 
Ten pierwszy wspólny projekt Theater Thikwa i kolektywu twórczego hannsjana, w którym performerki z obu grup stawiają szereg pytań dotyczących standardów ciała i ról płciowych w obrębie przestrzeni inkluzywnych i poza nimi – z humorem, historiograficznym zacięciem i sporą dawką muzyki.
 
THEATER THIKWA (Niemcy) to kolektyw artystyczny złożony z artystów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych aktorów. Ten udany eksperyment społeczny trwa już 25 lat i ostatecznie przyjął postać pełnowymiarowego, repertuarowego teatru z własną siedzibą i bogatą ofertą artystyczno-warsztatową. Charakterystyczne dla wszystkich realizacji Thikwy jest poszukiwanie określonej estetyki, w której znajdują wyraz zarówno indywidualne, zróżnicowane cechy biorących w niej udział osób, jak i cechy wspólne dla wszystkich uczestników. Obszarem artystycznych poszukiwań zespołu są: teatr, performans, taniec, muzyka i słowo oraz wszystko to, co znajduje się na styku i pomiędzy nimi. Niepełnosprawni i pełnosprawni aktorzy pracują razem nad wszystkimi inscenizacjami, często współpracując też z artystami z zewnątrz grupy. Thikwa zapewniła sobie trwałe miejsce na teatralnej scenie i zyskała szerokie uznanie odbiorców i krytyki. Ich dokonania prezentowane były na licznych festiwalach w kraju i za granicą. Samo słowo „thikwa“ oznacza w języku hebrajskim nadzieję.
Theater Thikwa gościł już raz w zamkowym programie „Teatr powszechny” z przedstawieniem „Seesaw” w choreografii Lindy Weißig. Ten niezwykle subtelny spektakl taneczny, wypełniony magicznym ruchem, ulotnymi obrazami, baśniowymi postaciami i piękną muzyką wprost zachwycił poznańską publiczność.
Zapraszamy na ponowne spotkanie z artystami Thikwy!
 
Twórcy i odtwócy: Laura Besch, Sabrina Braemer, Alice Escher, Jule Gorke, Jasmin Lutze, Laura Rammo, Mereika Schulz, Katharina Siemann und Marie Weich
Koncepcja: hannsjana
Scenografia: hannsjana
Kostiumy: Heike Braitmayer
Projekt oświetlenia: Julian Besch
 
Spektakl w języku niemieckim, z polskimi napisami.
Czas trwania: 1h 15min.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami (także w Sali Wielkiej).
 
foto: Julian Besch
trailer: https://vimeo.com/298199098 (video: Julian Besch)
 
 
 
Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Od 2016r. produkujemy i prezentujemy w Zamku spektakle tworzone przez artystów wywodzących się ze środowisk osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny. Staramy się przełamywać bariery i stereotypy zarówno po stronie twórców, jak i wśród widzów.

Organizatorzy:
Centrum Kultury ZAMEK

Święty Marcin 80/82

Poznań

61-809

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: