Spektakl – Bucik Kopciuszka 2019-05-15 12:00:00 Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Spektakl - Bucik Kopciuszka
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-15 12:00:00 

Bucik Kopciuszka

/ dla widzów od 2 do 5 lat i ich opiekunów / czas trwania: 60 min. bez przerwy /

UWAGA! Miejsca na spektakl nie są numerowane. Wszyscy widzowie siedzą na scenie,
na miękkiej podłodze, razem z aktorami. Przed wejściem na spektakl wszyscy widzowie zdejmują buty.

TWÓRCY:
Scenariusz i reżyseria – Katarzyna Kawalec
Scenografia i kostiumy – Areta Puchalska
Muzyka – Radosław Bolewski
Asystent reżysera – Ilona Zgiet

OBSADA:
Ilona Zgiet
Bartosz Siwek

PREMIERA 13 września 2014

Cena – 30 zł

KRÓTKO O SPEKTAKLU:
To propozycja dla najmłodszych widzów Teatru. Twórcy spektaklu skupili się na najważniejszym symbolu tej baśni – pantofelku. To właśnie wokół niego zbudowana została cała gama plastycznych obrazów. Wspomniany pantofelek to jedyny ślad, który może doprowadzić Księcia do ukochanej. Przedstawienie jest zbiorem obrazów i sytuacji zarówno o tropieniu śladów, ale i zostawianiu oraz rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas kiedyś coś dobrego czy interesującego. Podstawą spektaklu jest zabawa przedmiotami, a także odkrywanie ich nowych znaczeń oraz funkcji. W tym przedstawieniu nasi widzowie zasiądą na scenie razem z aktorami i choć rzecz traktuje o pantofelku, to swoje buciki trzeba będzie zostawić przed wejściem na widownię.

WIĘCEJ O SPEKTAKLU:
„Bucik Kopciuszka” to propozycja Teatru Andersena dla najmłodszych. Zadaniem tego typu spektakli jest oswojenie maluchów z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów.

Nasz spektakl to wariacja na temat znanej wszystkim, choćby z wersji Braci Grimm, historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni – pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Drugą inspiracją do powstania scenariusza spektaklu jest książką pt. „Noga w nogę” Viliama Klimacka z ilustracjami Desidera Totha.

Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji opisujących tropienie przeróżnych śladów i zostawianie ich, śladów butów, opon, kocich łapek, a także rysowanie ich tam, gdzie spotkało nas coś dobrego, interesującego. Historia prowadzona przez dwójkę aktorów zachęca do zabawy w detektywa, w tropienie i obserwowanie śladów zostawianych wszędzie, do patrzenia na otaczający świat tak, aby stworzyć opowieść na podstawie tropu, na który się natkniemy.

Filarem przedstawienia będzie zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji (but może być tatą, sukienką, karetą, koniem; pudełko – pojazdem, pałacem, tronem). Podobnie jak przy okazji „Pyzy na polskich dróżkach”, nasi widzowie zasiądą na scenie wraz z aktorami. I choć butów w spektaklu będzie co niemiara, to własne buciki i tym razem będziemy musieli zostawić przed wejściem na widownię. Rodziców buty – także!

Organizatorzy:
Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Al.Racławickie 8/25

Lublin

20-037

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: