Skip to content

muzyka – Zespół Armia w Blue Note! 2020-10-09 20:00:00 Blue Note Jazz Club

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Zespół Armia w Blue Note!

muzyka_rap

MUZYKA » tylko rap, hip-hop

Zespół ARMIA powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego ( Brygada Kryzys , Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku "Legenda" oraz "Triodante" z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – śpiew, Amadeusz Kaźmierczak – perkusja, Dariusz Budkiewicz – gitara basowa, Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe. Stanisław Budzyński -gitara. W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Howe Horyzonty we Wrocławiu miał premierę film "Podróż na Wschód", który jest poetycką historią zespołu Armia opartą na kanwie opowiadania Stefana Grabińskiego. Jest on dołączony w formie DVD do autobiograficznej książki Tomasza Budzyńskiego "Soul Side Story". Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta "Toń". Płyta ma charakter wizyjno apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

Członkowie Zespołu
Tomasz Budzyński – głos
Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe
Amadeusz Kaźmierczak – perkusja,
Darek Budkiewicz – gitara basowa
Stanisław Budzyński – gitara

z zespołem współpracują:
Gerard Nowak – głos, gitara akustyczna
Karol Nowacki – akordeon, instrumenty klawiszowe

19:00 otwarcie drzwi,

20:00 start

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Armia

Obsada: Tomasz Budzyński, Amadeusz Kaźmierczak, Dariusz Budkiewicz, Rafał Giec, Jakub Bartoszewski

Zespół ARMIA powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – śpiew, Amadeusz Kaźmierczak – perkusja, Dariusz Budkiewicz – gitara basowa, Rafał Giec -gitara, oraz Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe. W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Howe Horyzonty we Wrocławiu miał premierę film „Podróż na Wschód”, który jest poetycką historią zespołu Armia opartą na kanwie opowiadania Stefana Grabińskiego. Jest on dołączony w formie DVD do autobiograficznej książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story” .Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Płyta ma charakter wizyjno-apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Blue Note Jazz Club

ul. Kościuszki 79

Blue Note powstał w pomieszczeniach, w których przez blisko sto lat mieściła się kotłownia ogrzewająca wielki gmach poznańskiego Zamku. Przestrzeń ta okazała się być idealną dla potrzeb dużego klubu muzycznego, choć przystosowanie jej było lada wyzwaniem i wymagało sporej odwagi (gmach C.K. Zamek).

 

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: