muzyka – VOLNIJ DON – pieśni dońskich Kozaków w Starym Klasztorze! 2020-02-11 20:00:00 Stary Klasztor

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

VOLNIJ DON – pieśni dońskich Kozaków w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 11 lutego do Starego Klasztoru na koncert tradycyjnych pieśni Kozaków w wykonaniu zespołu VOLNIJ DON, który tworzą soliści Dońskiego Kozackiego Chóru z Rostowa w Rosji.

Kozakiem nie możesz się urodzić, kozakiem musisz się stać! Tradycyjne rzeczne pieśni znad Donu odzwierciedlają historię Kozaków. Żołnierskie życie, praca, biesiada w czasie wolnym, rodzinne tradycje; wszystko to słyszalne jest w utworach i tekstach Volniy Don. Piosenki kozackie są tak różnorodne,  jak różnorodna jest natura regionu rzeki Don. Są melodyjne, wesołe i głośne niczym potężne strumienie rzeki. Od 10 lat zespół  Volniy Don jeździ po całej Europie z bajanem, bałałajką i dzwonami, zmuszając do tańca uczestników wielu festiwali. Najważniejsze w repertuarze Volniy Don jest to, że ich piosenki są autentyczne, przez lata zbierane w wioskach kozackich w regionie Don. Z powodu licznych próśb publiczności, nowa trasa koncertowa zawierać będzie dobrze znane utwory rosyjskiego folkloru. Głównym celem Volniy Don jest wykonanie utworów w taki sposób, by każdy słuchać mógł poczuć się tak, jakby znalazł się na wielkiej kozackiej biesiadzie.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Volnij Don

Obsada: Volnij Don (Rosja)

Od 10 lat zespół Volniy Don jeździ po całej Europie z bajanem, bałałajką i dzwonami, zmuszając do tańca uczestników wielu festiwali. Najważniejsze w repertuarze Volniy Don jest to, że ich piosenki są autentyczne, przez lata zbierane w wioskach kozackich w regionie Don. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Stary Klasztor

Purkyniego 1

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: