muzyka – Turniej Skamandrytów 2019-11-29 20:00:00 Kino Goplana

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Turniej Skamandrytów

Serdecznie zapraszamy na recital Klementyny Umer zatytułowany "…Sama chciała…". Będzie to wybór piosenek znakomitych autorów – Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Ci wybitni twórcy kanonu polskiej piosenki, mocno zaważyli też na życiu artystycznym Klementyny. Dlaczego Agnieszka Osiecka? – Klementyna wygrała Grand Prix festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

"Dlaczego Jeremi Przybora? – Klementyna niedawno wydała płytę "Tajemnica" z piosenkami Jerzego Wasowskiego, na której ponad połowa tekstów wyszła spod pióra pana Jeremiego. Dlaczego Wojciech Młynarski? – Klementyna miała szczęście być w obsadzie ostatniego spektaklu z librettem Mistrza – "Młynarski obowiązkowo!" w warszawskim Teatrze 6.piętro. Czeka na Państwa niezwykły wieczór z prawdziwymi perełkami polskiej piosenki, m.in. takimi jak: "Żyj kolorowo", "Uciekaj moje serce", "Tak, jak malował pan Chagall", "Kołysanka Rosemary".

Klementyna Umer to aktorka i wokalistka. Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej", I nagroda na Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej "Chantons á Wrocław", nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu "Śpiewające Eurydyki" w Zielonej Górze.

W latach 2003-2017 współpracowała ze stołecznym Teatrem Rampa, zagrała tam kilkanaście premier; miała przyjemność pracować z reżyserami takimi jak Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jan Prochyra, Piotr Furman, Paweł Aigner czy Michał Konarski. Lata 2013-2017 to też współpraca z Teatrem 6.piętro w Warszawie, w którym grała w spektaklach "Bromba w sieci" (reż. Maciej Wojtyszko) i "Młynarski obowiązkowo!" (reż. Jacek Bończyk). Od listopada 2016 roku regularnie występuje w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Od lutego 2018 spektaklem "Nie tylko Starsi Panowie, czyli Wasowski do Kwadratu" rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Klementyna Umer

Obsada: Klementyna Umer

Klementyna Umer to aktorka i wokalistka. Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, I nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Chantons á Wrocław”, nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Śpiewające Eurydyki” w Zielonej Górze. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Kino Goplana

Parkowa 4

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: