muzyka – The 3 Tenors & Soprano – POP OPERA ITALY 2020-11-22 20:00:00 Kościół św. Piotra i Pawła

0

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

The 3 Tenors & Soprano – POP OPERA ITALY

muzyka_powazna

MUZYKA » tylko muzyka poważna

Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna)* ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy i innowacyjny koncert, który przełamuje stereotypy na temat muzyki klasycznej, operowej, oraz muzyki popularno – rozrywkowej. Podczas koncertu, utwory popowej muzyki rozrywkowej zaprezentowane zostaną w nowatorskiej odsłonie, przez włoskich solistów operowych. Brzmienie  popowe połączone zostanie z klasycznym i dostojnym brzmieniem kwartetu smyczkowego i fortepianu. Główny akcent koncertu położony zostanie na piękne i ujmujące utwory Andrea Bocielliego, będącego niekwestionowanym mistrzem łączenia gatunków muzyki popowej i opery. Ale mamy też niespodziankę dla widzów – utwory takie jak Ti amo czy Volare zaprezentowane zostaną w ciekawym operowym wydaniu. Nie zabraknie również najsławniejszych arii operowych i pieśni neopolitańskich w tradycyjnym, operowym wydaniu ("Nessun dorma", "O sole mio", "Torna a Surriento", "Libiamo ne’ lieti calici", "E lucevan le stelle","La donna è mobile"). Zapraszamy na wieczór pełen wspaniałej muzyki w świetnym wykonaniu!

*Rzymska Opera Kameralna została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Rzymskiej Opery Kameralnej prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona). W 2018 i 2019 r. muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w 2020 roku. A repertuar jest niezwykle interesujący. Podczas cyklu koncertów, włoscy artyści przywiozą do Polski nie tylko włoskie libretta operowe czy pieśni neapolitańskie. Ich repertuar obejmie również koncerty muzyki wiedeńskiej oraz nowatorskie, operowe wykonania sławnych musicali i popowych utworów wypromowanych przez Andrea Bocielli.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi pozycjami repertuaru Rzymskiej Opery Kameralnej w 2020 r. a więc fragmentami oper La Traviata, Tosca oraz Carmen, koncertami The 3 Tenors & Soprano – Broadway Musicals, koncertem wiedeńskim oraz widowiskiem muzycznym Pop Opera, gdzie na jednej scenie spotkają się włoscy soliści operowi oraz artyści pop. Wieczory spędzone na kameralnych koncertach Rzymskiej Opery Kameralnej widzowie zaliczają do tych niezapomnianych, pełnych uśmiechu, emocji i wzruszeń.

PROGRAM:
1. Mamma – Pieśń neapolitańska
2. Ama Credi e Vai –  Andrea Bocelli
3. Mattinata – Ruggero Leoncavallo
4. Torna a Surriento –  Pieśń neapolitańska
5. E Più Ti Penso – Andrea Bocelli, Ennio Morricone
6. "Libiamo ne’ lieti calici" z opery "La Traviata" – Giuseppe Verdi
7. "E lucevan le stelle" z opery "Tosca – Giacomo Puccini
8. "La donna è mobile" z opery "Rigoletto" – Giuseppe Verdi
9. Volare – Domenico Modugno
10. Nelle Tue Mani – Andrea Bocelli (instrumentalnie)
11. Vivo per lei – Andrea Bocelli
12. Nessun dorma z opery "Turandot" – Giacomo Puccini
13. O sole mio – Pieśń neapolitańska
14. Felicita
15. Con Te Partiro (Time to say goodbye) – Andrea Bocelli

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

The 3 Tenors & Soprano – Włoska Gala Operowa

Obsada: Emilia Diakopoulou, Adriano Gentili, Pierluigi Paulucci, Emanuel Bussaglia, Opera da Camera di Roma

Po sukcesie koncertów “The 3 Tenors & Soprano”, postanowiliśmy powtórzyć ten piękny koncert, który w 2018 i wiosną 2019 roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności. Tym razem, podczas europejskiej trasy, artyści Opera da Camera di Roma zawitają do klimatycznych przestrzeni kościołów i katedr. Jesienią 2019 roku, ocieplimy te miejsca włoskim słońcem, gorącym temperamentem artystów i żarem emocji, których pełne są włoskie arie operowe. Wszystko to niesie ze sobą wyjątkowy koncert “The 3 Tenors & Soprano “, w którym wystąpią trzej utalentowani włoscy tenorzy oraz sopran, obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha. Emilia Diakopoulou, Adriano Gentili, Pierluigi Paulucci i Emanuel Bussaglia na co dzień występują w rzymskich teatrach i operach, goszcząc niejednokrotnie na deskach wielu europejskich oper. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Kościół św. Piotra i Pawła

plac Świętych Piotra i Pawła 4

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart