Skip to content

muzyka – Słynna opera Giuseppe Verdiego w międzynarodowej obsadzie 2019-11-24 19:00:00 Hala URANIA

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Słynna opera Giuseppe Verdiego w międzynarodowej obsadzie

teatr_widowisko

TEATR » tylko widowiska

Jedna z najsłynniejszych oper wszech czasów „Nabucco” już jesienią w pięciu miastach w Polsce! Agencja Artystyczna Pro Musica zaprasza na dzieło Giuseppe Verdiego, które od momentu premiery wpisało się w stały repertuar największych scen operowych świata. Wzniosła i przepełniona emocjami muzyka wzrusza publiczność już od ponad 200 lat.

W rolę tytułową ponownie wcieli się charyzmatyczny Giulio Boschetti, który zdobył serca polskiej publiczności niepowtarzalną barwą głosu, a także pełną ekspresji grą sceniczną. Obok niego wystąpią m. in.: Silvia Rampazzo (Abigaile), Aksana Yakushevich (Fenena), Damian Konieczek (Zaccaria), Monika Piechaczek (Anna), Jarosław Zawartko (Sacerdote). Roncole Verdi Orchestra and Choir poprowadzi maestro Jerzy Salwarowski. Nasza produkcja „Nabucco” zostało wystawione po raz pierwszy 31.10.1994 roku w Stuttgarcie. Od tego momentu prezentowano ją już z wielkim powodzeniem na ponad 200 prestiżowych scenach, m. in.: Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d’Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

NABUCCO

Obsada: Giulio Boschetti, Jerzy Salwarowski

Nabucco to trzecia opera Giuseppe Verdiego i pierwsza, która 29-letniemu wówczas geniuszowi, przyniosła sławę. Potęga dawnego Babilonu, upokorzenie Izraelitów, religijne uniesienia – wszystko to odzwierciedla monumentalna muzyka Giuseppe Verdiego. Opera ta, wystawiona po raz pierwszy w La Scali 9 marca 1842 roku, nie tylko okazała się triumfem Verdiego, ale zachęciła go do intensywnej pracy nad kolejnymi utworami i przyczyniła się do dalszego doskonalenia rzemiosła kompozytorskiego. Kolejne świetne opery i inne dzieła muzyczne, przyćmiły nieco pamięć o Nabucco w następnych latach, jednak piękno i przebojowość muzyki („Co numer, to szlagier” – miał podobno westchnąć stary inspicjent w jednym z teatrów), obroniły to wspaniałe dzieło przed zapomnieniem. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Hala URANIA

al. Piłsudskiego 44

Hala posiada dużą salę sportową z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej, unihokeja, tenisa, badmintona, halowej piłki nożnej, małą specjalistyczną salę do sportów walki i gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię. Widownia, po dostawieniu dodatkowych trybun, pomieścić może ok. 2500 widzów.

 

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: