muzyka – Sławek Uniatowski 2020-02-29 19:00:00 Filharmonia Koszalińska

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Sławek Uniatowski

muzyka_pop

MUZYKA » tylko rock, POP

Koncert, podczas którego Sławek Uniatowski wykona najwspanialsze przeboje ze swojego wieloletniego dorobku artystycznego.

Sławek Uniatowski – wokalista śpiewający barytonem, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista z Torunia. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Wiosną 2005 roku zajął drugie miejsce w czwartym sezonie talent show  "Idol" w telewizji Polsat. W 2006 roku wystąpił ze Zbigniewem Wodeckim i Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2011 roku wziął udział w projekcie "Poland Why Not", z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii. W 2012 roku wraz z Poet’s Corner nagrał singiel "Angel in my arms". W 2014 roku podczas koncertu "Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z legendą" zaśpiewał utwór "Tak… Tak… To ja" z repertuaru Obywatela G.C. przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Orkiestry Adama Sztaby.  W międzyczasie koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat "King" Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald. Z okazji 100. rocznicy urodzin Franka Sinatry Sławek Uniatowski zaśpiewał w radiowej Trójce wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem.  6 września 2016 roku wystąpił z Davidem Fosterem podczas koncertu zorganizowanego w Warszawie przez Ambasadę Indonezji. 20 kwietnia 2018 roku ukazał się jego debiutancki album "Metamorphosis", który w czerwcu 2019 roku pokrył się złotem. Jest to zbiór trzynastu kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

Sławek Uniatowski w ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach -m. in. "Wodecki Twist Festiwal", "NIEMEN inaczej", "Koncert Muzyki Filmowej" czy "Lato z Radiem". Podczas festiwalu w Opolu zaśpiewał "Radość o poranku" wspólnie z Kasią Moś i Kasią Wilk, oraz "W oczach masz nieba dwa" w towarzystwie Gospel Choir. Razem z Anią Rusowicz nagrali interpretację "Szukaj mnie" z repertuaru Edyty Geppert, która ukazała się w filmie "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Prezydent Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Uniatowskiemu Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia. 23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta "Dobrze, że jesteś" Zbigniewa Wodeckiego, do której Sławek Uniatowski nagrał utwór ,,Nie ma jak Bacharach". Na płycie zaśpiewali również Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson. 8 czerwca 2019 roku podczas "Wodecki Twist Festiwal" w Krakowie odebrali za nią Platynową Płytę.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Sławek Uniatowski

Obsada: Sławek Uniatowski

Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. W 2005 roku zaistniał w mediach zajmując drugie miejsce w finale czwartego sezonu talent show „Idol” i jeszcze w tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. Rok później nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Filharmonia Koszalińska

ul. Piastowska 2

 

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: