muzyka – Recital Poezji Śpiewanej Piotra Woźniaka | POEMA 1. Nagłowickie Spotkania Sztuk 2019-12-01 17:30:00 Gminny Ośrodek Kultury w Nagłowicach

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Recital Poezji Śpiewanej Piotra Woźniaka | POEMA 1. Nagłowickie Spotkania Sztuk

muzyka_jazz

MUZYKA » tylko jazz, blues

POEMA 1. Nagłowickie Spotkania Sztuk to nowe wydarzenie artystyczne na mapie województwa świętokrzyskiego. Nieprzypadkowo na miejsce Spotkań wybraliśmy Nagłowice. To tu przez lata żył i tworzył Mikołaj Rej – poeta i prozaik renesansowy, tłumacz, a także polityk i teolog ewangelicki, wójt urzędowski, poseł na Sejm I Rzeczypospolitej.

Podczas tegorocznej POEMY wystąpi Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo "magia".

Ktoś na stronie internetowej napisał: "Jest pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko Pana głos i gitara."
Inna recenzentka zanotowała: "Za sprawą połączenia trzech składników: głosu, gitarowych aranżacji i tekstów jest w stanie zaczarować każdego (…) a kiedy do Piotra Woźniaka dołączyła wiolonczelistka, Anna Papierz, nikt już nie miał wątpliwości, że da się za pomocą ascetycznych środków uzyskać piorunujący efekt."

Ale koncerty Piotra to także także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. No i ten głos! Którego niespodziewana moc nadaje nowego znaczenia niemenowskiemu "Nim przyjdzie wiosna" albo pozwala tak ekspresyjnie wybrzmieć wokalizie z "Tango Mortale". W końcu to "człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka", jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów. Nic dodać, nic ująć.

Piotr występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie. Często umieszczany w szufladce z napisem "poezja śpiewana". Żartuje, że jeśli do tej samej szufladki włożymy artystów, będących jego inspiracją – takich jak Nick Drake, Joni Mitchell czy Cat Stevens – to nie ma nic przeciwko. Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty ("Dom na dachu" oraz najnowszej "Tata Adama"), a także obszerne fragmenty recitalu "Jak ze źródła", złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Marek Grechuta). Chętnie grywa z młodą, utalentowaną wiolonczelistką Anną Papierz, której wiolonczelę słychać także w większości nagrań na płycie "Tata Adama".

Jego pierwsza autorska płyta "Dom na dachu" wydana została w 2010 roku, dwa lata później ukazało się dwupłytowe (CD + DVD) wydawnictwo "Jak ze źródła", zawierające interpretacje polskich piosenek z początku lat 70, osobisty hołd Piotra, złożony polskim twórcom i wykonawcom tamtego czasu. Najnowsza płyta "Tata Adama" ukazała się w kwietniu 2015 r. (MJM Music). To jedenaście piosenek – emocjonalnych i osobistych opowieści, oprawionych vintage’owym, akustycznym brzmieniem. Opowieści o potrzebie wsparcia, wybawienia z samotności, ale także o wpływie kota na rzeczywistość i o tym, jak powinny być pisane piosenki o miłości. Koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż malarstwa Artura Smerkowskiego – jędrzejowskiego artysty tworzącego malarstwo abstrakcyjne; bardzo energetyczne i ekspresyjne. Nagłowice dysponują dość rozbudowaną bazą gastronomiczno-noclegową w postaci: pokoi gościnnych w "Dworku Mikołaja Reja", zajazdu, motelu, gospodarstw agroturystycznych oraz schroniska młodzieżowego.

Zapraszamy!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Piotr Woźniak

Obsada: Tadeusz Wożniak i Piotr Woźniak

Koncert Tadeszusza Woźniaka i Piotra Woźniaka. Na scenie spotkają się Tadeusz i Piotr – ojciec i syn. Wystąpią we wspólnym koncercie łączącym pokolenia. W tym muzycznym spotkaniu pojawią się dźwięki z krainy łagodności, piosenki poetyckiej oraz ballad zarówno te, które zapadły nam w serca już dawno jak i te, których jeszcze nie znamy. Tadeusz i Piotr będą raczyć nas swą muzyką niczym najlepsi companieros słodką pomarańczą. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Gminny Ośrodek Kultury w Nagłowicach

Mikołaja Reja 17

 

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: