muzyka – Miłości pachniesz deszczem 2020-02-02 19:00:00 Sala Koncertowa Radia Wrocław

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Miłości pachniesz deszczem

Zderzenie dwóch gigantów piosenki – Leonarda Cohena i Jaromíra Nohavicy – w oparciu o artystyczną koncepcję Mariana Opani i w doskonałym opracowaniu muzycznym Janusza Stokłosy.
W 2014 roku Marian Opania stworzył spektakl na swój jubileusz 50-lecia pracy artystycznej "Opania – Cohen – Nohavica" w Teatrze Buffo w Warszawie. Rok później nakładem Wydawnictwa MTJ ukazał się dwupłytowy album z piosenkami z tego przedstawienia.

Do koncertu Marian Opania zaprosił tylko trzech solistów (Iwonę Loranc, Marcina Januszkiewicza i Bartłomieja Nowosielskiego), którzy wraz z nim śpiewają największe przeboje Leonarda Cohena ("Sisters of Mercy", "Tower of Song", "Hallelujah" czy "The Future") i ballady Jaromíra Nohavicy ("Potulní kejklíŕi", "Až to se mnu sekne", "Když mě brali za vojáka", "Zítra ráno v pět"). Wszystkie utwory wykonywane są w języku polskim, w tłumaczeniach m.in. samego Mariana Opani.

Scenariusz i reżyseria: Marian Opania
Aranżacje i opracowanie muzyczne: Janusz Stokłosa
Obsada: Marian Opania, Iwona Loranc, Marcin Januszkiewicz, Bartłomiej Nowosielski
Zespół: Jacek Kita – piano, Piotr Domagalski – kontrabas, Fabian Włodarek – akordeon

Koncert przeznaczony dla widzów, którzy ukończyli 16 lat.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Opania – Cohen – Nohavica

Obsada: Miłości pachniesz deszczem

Do koncertu Marian Opania zaprosił tylko trzech solistów (Iwonę Loranc, Marcina Januszkiewicza i Bartłomieja Nowosielskiego), którzy wraz z nim śpiewają największe przeboje Leonarda Cohena („Sisters of Mercy”, „Tower of Song”, „Hallelujah” czy „The Future”) i ballady Jaromíra Nohavicy („Potulní kejklíŕi”, „Až to se mnu sekne”, „Když mě brali za vojáka”, „Zítra ráno v pět”). Wszystkie utwory wykonywane są w języku polskim, w tłumaczeniach m.in. samego Mariana Opani. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Sala Koncertowa Radia Wrocław

ul. Karkonoska 10

Została wybudowana w latach 1939 – 1942. W pierwszych latach działania nie było tam… miejsc siedzących i widzowie musieli stać podczas koncertów. Obecnie w sali znajdują się wygodne fotele, dzięki którym w koncertach i przedstawieniach może wziąć udział 500 widzów.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: