muzyka – Koncert tenora Tomasza Maleszewskiego z pieśniami neapolitańskimi i operetkowymi 2020-04-13 19:00:00 Scena Kamienica

0

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

Koncert tenora Tomasza Maleszewskiego z pieśniami neapolitańskimi i operetkowymi

muzyka_hard

MUZYKA » tylko hard, heavy

Zapraszamy na wyjątkowy koncert online, wzorowany na największych występach wybitnych tenorów ! 

Tomasz Maleszewski – solista renomowanych scen muzycznych Europy, zabierze Państwa w podróż po najsłynniejszych operach, operetkach, musicalach, pieśniach neapolitańskich i popularnych. Towarzyszyć mu będzie przy fortepianie znakomity pianista Ivan Zhukov. Wśród największych hitów muzyki poważnej nie zabraknie słynnego "O Sole mio", "Brunetek, blondynek", czy przesławnych kupletów "Wielka sława, to żart". Koncert poprowadzi Maciej Michałkowski. Serdecznie zapraszamy na transmisję!

To znakomita okazja w czasie kwarantanny, aby choć na chwilę przenieść się do naszego magicznego Teatru, spotkać się online z artystami i obejrzeć dedykowany koncert w najwyższej jakości obrazu i dźwięku!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Gala Tenorowa STREAM Sceny Kamienica

Obsada: Tomasz Maleszewski, Ivan Zhukov, Maciej Michałkowski

Tomasz Maleszewski – solista renomowanych scen muzycznych Europy, zabierze Państwa w podróż po najsłynniejszych operach, operetkach, musicalach, pieśniach neapolitańskich i popularnych. Towarzyszyć mu będzie przy fortepianie znakomity pianista Ivan Zhukov. Wśród największych hitów muzyki poważnej nie zabraknie słynnego “O Sole mio”, “Brunetek, blondynek”, czy przesławnych kupletów “Wielka sława, to żart”. Koncert poprowadzi Maciej Michałkowski. Serdecznie zapraszamy na transmisję! To znakomita okazja w czasie kwarantanny, aby choć na chwilę przenieść się do naszego magicznego Teatru, spotkać się online z artystami i obejrzeć dedykowany koncert w najwyższej jakości obrazu i dźwięku! Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Scena Kamienica

ul Joachima Lelewela 15

Scena Kamienica we Wrocławiu to jedyne tego typu miejsce na kulturalnej mapie Polski. W roku Europejskiej Stolicy Kultury powołaliśmy do istnienia nowatorskie i oryginalne miejsce w którym każdy może poczuć się jak u siebie w domu.

Nasza Scena to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą: Artyści, Melomani, Sympatycy. Nie ma tutaj dystansu. Każdy może zaśpiewać ukochane przez siebie utwory, żywo komentować, zatańczyć…

Repertuar Sceny Kamienica budowany jest na zasadzie kontrastu z innymi instytucjami kultury znajdującymi się we Wrocławiu. Znajdziecie tu Państwo przede wszystkim takie kulturalne wydarzenia, których próżno szukać w teatrze, operze, filharmonii.

Pragniemy dostarczać rozrywki na najwyższym poziomie. A klimat, miejsce, ofertę jaką przygotowaliśmy warte są poznania. Do zobaczenia na Scenie Kamienica!

Krótki rys historyczny Kamienicy, przy ul. Lelewela 15 we Wrocławiu
Kamienica przy ulicy Lelewela 15 we Wrocławiu, to miejsce historyczne. Budynek ten, został zbudowany ok. 1870 roku w stylu nawiązującym do budowli pałacowych włoskiego baroku. Przepiękna oryginalna fasada zachowała się w prawie nienaruszonym stanie do dziś.

Obiekt ten jest wpisany do rejestru zabytków z następującą adnotacją: “Budynek usytuowany w zachodniej pierzei ulicy Lelewela, w linii zabudowy zwartej. Został wzniesiony jako siedziba loży masońskiej Horus około 1870 roku. Przed 1890 rokiem został rozbudowany o dwie przybudówki i werandę, które dziś nie istnieją. Funkcjonalnie realizował program loży; parter nosił charakter wypoczynkowy, piętro służyło do pracy.”

W czasie II Wojny Światowej mieściło się tu kasyno Wehrmachtu. Po wojnie miała tu swoją siedzibę Giełda Zbożowa, a od lat 70-tych do roku 2004 budynek należał do Katowickich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego.

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart