muzyka – Koncert Noworoczny PZLPiT "Mazowsze" 2020-01-19 17:00:00 Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Koncert Noworoczny PZLPiT "Mazowsze"

Koncert Noworoczny na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń artystycznych Sali Widowiskowej zespołu „Mazowsze”. Zapraszamy Państwa na wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, w trakcie którego rozbrzmiewać będą największe przeboje z repertuaru „Mazowsza” oraz muzyczne niespodzianki w wykonaniu zaproszonego Gościa. Koncert swoim charakterem nawiązuje do Koncertów Noworocznych w Wiedniu. Towarzyszy mu magiczna świąteczna atmosfera powitania Nowego Roku. W programie koncertu nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w subtelnych aranżacjach podkreślających świąteczny nastrój. Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych. Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są bardzo różne: smutne i wesołe; skoczne i nastrojowe; patetyczne i żartobliwe. W wielu znajdziemy rytmy polskich tańców – oberka, mazura, poloneza. Są piękne i łatwe do śpiewania. Kolędy w interpretacji "Mazowsza" są nieodzownym element świątecznej tradycji.
Wydarzenie to niezwykle intersująca propozycja zarówno dla fanów „Mazowsza”, jak również dla tych, którym bliska jest tradycja rozpoczęcia Nowego Roku z piękną muzyką i tańcem.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Koncert Noworoczny Zespołu MAZOWSZE

Obsada: zespół Mazowsze

Jak co roku w okresie karnawału na scenę w Sali Widowiskowej Zespołu „Mazowsze” powraca koncert noworoczny. W programie koncertu nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w subtelnych aranżacjach podkreślających świąteczny nastrój. Pojawią się także najbardziej efektowne choreografie z repertuaru „Mazowsza” wykonywane w oryginalnych kostiumach z kilkunastu regionów Polski. Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych i tylko w Polsce kolęd jest tak wiele. Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne: smutne i wesołe; skoczne i nastrojowe; patetyczne i żartobliwe. W wielu znajdziemy rytmy polskich tańców – oberka, mazura, poloneza. Są piękne i łatwe do śpiewania. Kolędy w interpretacji „Mazowsza” to nieodzowny element świątecznych tradycji, który gości przy wigilijnych stołach już od wielu lat. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze

Świerkowa 2

Europejskie Centrum Promocji Kultury Regionalnej „MATECZNIK MAZOWSZE” Do sali widowiskowej, która jest głównym elementem kompleksu, prowadzi rozległe, przeszklone foyer zlokalizowane na parterze. Do równie przestronnego, doświetlonego górnym świetlikiem foyer na piętrze, przylega wygodny barek kawowy. Foyer dolne i górne spełnia również funkcję wystawową gdzie na stałe prezentowane są bogate zbiory pamiątek z całego świata zgromadzonych podczas tras koncertowych Zespołu „Mazowsze” oraz kostiumy i przedmioty sceniczne. Widownia nowoczesnej sali widowiskowej, może jednorazowo pomieścić 560 widzów. Wysokość sali wynosi ponad 13 metrów. Scena ma prawie 350 m2 powierzchni, każda z kieszeni bocznych po 100 m2. Sala dysponuje kabiną tłumaczy, kabiną reżysera światła i studiem nagrań. Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych rozwiązań np. teleskopowych podnośników ruchomej podłogi możliwe jest automatyczne usunięcie foteli, co pozwala na przekształcenie sali widowiskowej w salę konferencyjną lub balową. Do dyspozycji artystów przeznaczonych jest 100 wygodnych garderób, dwie przestronne sale baletowe, dwie sale chóralne, sala orkiestry oraz trzy sale ćwiczeń indywidualnych będące miejscem codziennej pracy zespołu Mazowsze. W budynku znajdują się również sale konferencyjne, jak również miejsce odnowy biologicznej z sauną. Przy kompleksie znajduje się parking na 300 samochodów. To wszystko powoduje, że „Matecznik Mazowsze” jest jednym z najnowocześniejszych, najładniejszych i atrakcyjnie położonych obiektów tego typu w Polsce.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: