muzyka – Ira 2020-05-25 19:00:00 Polska Filharmonia Bałtycka

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

Ira

muzyka_pop

MUZYKA » tylko rock, POP

IRA to ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery IRA.

Pochodzący z Radomia zespół powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu -"IRA" ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta "Mój dom", a następnie "1993" i koncertowa "Live" odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: "Nadzieja, "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara" czy "California" do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. Choć na przestrzeni lat grupa zmieniła swój styl, odchodząc od heavy metalu w kierunku rocka i pop rocka, jedno nigdy się nie zmieniło – Artur Gadowski i jego ekipa nieustannie królują w sercach polskich słuchaczy, gromadząc pod sceną tłumy fanów.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

IRA

Obsada: Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Piotrek Sujka, Marcin Bracichowicz, Piotr Konca

IRA jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Grupa pochodzi z Radomia, zadebiutowała w 1988 roku na festiwalu w Opolu, a dwa lata później ukazał się jej debiutancki album “IRA”. Przełom w karierze grupy nastąpił w 1991 roku, wraz z ukazaniem się płyty “Mój dom”, która pobiła wszelkie rekordy popularności. Kolejne lata były pasmem sukcesów, co potwierdziła płyta “1993” i wspólny koncert z grupą Aerosmith w Polsce. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Polska Filharmonia Bałtycka

ul. Ołowianka 1

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku to największa instytucja życia muzycznego w północnej Polsce, którą odwiedzają melomani nie tylko z regionu, ale także z kraju i z całego świata. To miejsce ludzi pragnących obcować ze sztuką na najwyższym poziomie.

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

muzyka – Ira 2020-05-25 19:00:00 Polska Filharmonia Bałtycka
muzyka – Ira 2020-05-25 19:00:00 Polska Filharmonia Bałtycka

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart