muzyka – DOMINIC MILLER BAND 2020-03-09 19:00:00 Filharmonia Koszalińska

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

DOMINIC MILLER BAND

muzyka_pop

MUZYKA » tylko rock, POP

Dominic Miller, brytyjski gitarzysta znany przede wszystkim jako prawa ręka Stinga, z własnym zespołem, w którym grają jego regularni partnerzy: na instrumentach klawiszowych Mike Lindup (Level 42), na gitarze basowej Nicolas Fiszman (m.in. Trilok Gurtu, Larry Coryell), na instrumentach perkusyjnych Rhani Krija (Sting) oraz Santiago Arias na bandoneonie. Dominic Miller jako nadworny gitarzysta Stinga pracuje z nim nieprzerwanie od ponad 20 lat. Pełna lista współpracowników Dominika jest niezwykle długa i zawiera nazwiska tej miary, co m.in.: Phil Collins, Tina Turner, Youssou N’Dour, Manu Dibango, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Sheryl Crow, Rod Stewart. 

Dominic Miller wydał dotąd dziewięć autorskich albumów. Jest również rozchwytywanym muzykiem sesyjnym. Brał udział w nagraniu prawie 200 płyt takich gwiazd, jak The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Bryan Adams, Luciano Pavarotti, Pat Metheny, The Pretenders, Boyzone oraz The Backstreet Boys. Urodzony w Buenos Aires, syn Amerykanina i Irlandki, Dominic Miller studiował grę na gitarze w Berklee College w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie.  Od momentu ukazania się w 1991 roku "The Soul Cages" Miller pracował ze Stingiem nad jego wszystkimi kolejnymi dwunastoma albumami i zagrał u jego boku 1200 koncertów. Jest współkompozytorem utworu "Shape of My Heart", jednego z największych przebojów Stinga. 

Najnowszy autorski album Dominika nosi tytuł "Absinthe". Został wydany przez słynną monachijską wytwórnię ECM, która sama w sobie jest symbolem najwyższej jakości. To niezwykle ciekawe nagrania zbudowane z jednej strony charakterystycznym "brzmieniem powyżej ciszy", ale także niezwykle mądrą warstwą kompozycyjną i wirtuozerią gry Dominica Millera. Raz poddaje się on brzmieniu bandoneonu i natarczywości rytmu perkusji, raz jest liderem, ale także współtwórcą nastroju i brzmienia. – Pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy, zanim napisałem utwory, był tytuł – mówi Dominic Miller. – Żyjąc na południu Francji, bardzo fascynuje mnie impresjonizm. I taka, pełna impresjonistycznych skojarzeń, jest jego najnowsza płyta.

Na koncercie zaprezentowane zostaną utwory także z innych solowych płyt Dominika. Nie zabraknie też zapewne kilku utworów z repertuaru Stinga.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Dominic Miller Band

Obsada: Dominic Miller

Dominic Miller, brytyjski gitarzysta znany przede wszystkim jako prawa ręka Stinga, z własnym zespołem, w którym grają jego regularni partnerzy: na instrumentach klawiszowych Mike Lindup (Level 42), na gitarze basowej Nicolas Fiszman (m.in. Trilok Gurtu, Larry Coryell), na instrumentach perkusyjnych Rhani Krija (Sting) oraz Santiago Arias na bandoneonie. Dominic Miller jako nadworny gitarzysta Stinga pracuje z nim nieprzerwanie od ponad 20 lat. Pełna lista współpracowników Dominika jest niezwykle długa i zawiera nazwiska tej miary, co m.in.: Phil Collins, Tina Turner, Youssou N’Dour, Manu Dibango, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Sheryl Crow, Rod Stewart. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Filharmonia Koszalińska

ul. Piastowska 2

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

muzyka – DOMINIC MILLER BAND 2020-03-09 19:00:00 Filharmonia Koszalińska
muzyka – DOMINIC MILLER BAND 2020-03-09 19:00:00 Filharmonia Koszalińska

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart