muzyka – Danuta Wiśniewska ze swoją płytą "Dziękować warto" i jej Goście znani z radia i TVS 2020-01-26 16:00:00 Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Danuta Wiśniewska ze swoją płytą "Dziękować warto" i jej Goście znani z radia i TVS

Mariusz Kalaga pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest Absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Piosenkarz, wykonawca estradowy, nazywany jest "Royem Rombinsonem znad Wisły". Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem, jako nastolatek, mając lat 14 należał do zespołu "Cordis Christi". W drugiej połowie lat 70, XX wieku założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach "Buda Folk" i "Unisono". Karierę rozpoczął w 1980 na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główna nagrodę Złotego Gwoździa, za piosenkę własnej kompozycji "Monopolowy blues". W latach 80 i 90 był solistą Zespółu Pieśni i tańca "Dabrowiacy". W czerwcu 2000 wyjechał do USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Contry Fan Fair. Założył również zespół Partners. Występował na festiwalach jak Włochy, Francją, Algieria, Jugosławia, Turcją, Niemcy, Hiszpanią, Austrią, USA. W czerwcu 2012 otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Danuta Wiśniewska pochodząca z Siemianowic Śląskich. Artystka znana szerszemu gronu jako wokalistka duetu Die Silinger. Pierwszym zespołem w jej karierze był zespół pieśni i tańca "Śląsk". Była członkinią grupy wokalnej Feet. Wokalistka obdarzona pięknym głosem. Śpiewała takie kompozycje jak Karolinka, Chłopaki czy Ondraszek. Nagrała swój solowy utwór "Najdroższa Mamo". Wszystkie piosenki śpiewane przez artystkę są piękne i wzruszające, ale też niezwykle melodyjne i utrzymujące się w szlagierowych klimatach. Jej twórczość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Krzysztof Koniarek – z muzyka zwiazany jest od wielu lat. Już w dziedzinstwie rozpoczął edukacje muzyczna. Artysta wydał 2 płyty oraz kilka teledysków. Obecne piosenki Krzysztofa Koniarka odnoszą sukcesy w lista przebojow śląskich stacji radiowych, a sam artysta często gości na antenach tychże stacji. 

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Danuta Wiśniewska

Obsada: Danuta Wiśniewska

Danuta Wiśniewska – to była solistka zespołu „Śląsk”. O niespotykanym talencie wokalnym. Jej solowe piosenki odnoszą spore sukcesy w rodzinnych mediach i na listach przebojów. Zawsze czuła ogromną więź z pieśniami zarówno śląskimi jak i niemieckimi. Popularne piosenki to Dziękować warto i Nadrozsza Mamo. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego

ul. Nowy Świat 28-30

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: