muzyka – Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca irlandzkiego 2020-02-16 18:00:00 Szkoła Muzyczna I i II Stopnia

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca irlandzkiego

muzyka_pop

MUZYKA » tylko rock, POP

Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca – projekt sceniczny będący owocem wieloletniej i owocnej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs i formacji tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien. W PROGRAMIE:

MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne.
TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Tuatha & Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne.

WYKONAWCY-MUZYCY I TANCERZE:

JIG REEL MANIACS
Jig Reel Maniacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music. Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch slowach: Celtic fusion.

Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny (irlandzki flet miłosny);
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh, buzuki irlandzkie;
Dobrochna Surma – skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna;
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne.

TUATHA & ELLORIEN IRISH DANCE
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Formacja powstała z  połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od 16 lat, a z Jigowo Reelowymii Maniakami współpracuje od lat 13. Choreografie Ellorien tworzone były na początku pod wpływem Sarah’y Clark, solistki spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. Z kolei zespół Tuatha szkolił Kevin McCormack, tancerz widowiska Riverdance. Obecnie tancerze Tuatha & Ellorien współtworzą autorskie choreografie o niepowtarzalnym stylu. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.

Czas koncertu: 90 minut

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Walentynki Irlandzkie – koncert Celtic Fusion And Dance

Obsada: JIG REEL MANIACS, TUATHA & ELLORIEN

WALENTYNKI IRLANDZKIE – koncert CELTI FUSION AND DANCE pod hasłem „Miłość Jest Najważniejsza” Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Szkoła Muzyczna I i II Stopnia

Jana Kilińskiego 16A

 

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: