muzyka – ArtFest 2019. Dawid Lubowicz Quartet 2019-11-16 19:00:00 Centrum Sztuki Mościce

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

ArtFest 2019. Dawid Lubowicz Quartet

muzyka_jazz

MUZYKA » tylko jazz, blues

Debiut płytowy to złożona materia. Autorski album jest przedstawieniem się publiczności, a jak wiemy, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Niektórym, mimo braku doświadczenia, udaje się zachwycić słuchaczy i krytyków, inni często wpadają w którąś z wielu pułapek, choćby udziwnionych kompozycji czy niekończących się fajerwerków strzelających z instrumentu lidera wprost do ucha odbiorcy. Młodzi artyści mają poczucie, że wraz z wejściem na rynek fonograficzny mają niepowtarzalną okazję, aby udowodnić swoją techniczną biegłość. Dawid Lubowicz niczego nikomu udowadniać nie musi. Rozpoczyna płytową karierę w charakterze lidera, ale ciężko nazwać go przecież debiutantem. Nawet ci, którzy śledzą polską scenę jazzową od niechcenia, powinni doskonale zdawać sobie sprawę z talentu i dotychczasowych dokonań skrzypka. (…)

Polska wiolinistyka jazzowa jest dyscypliną piekielnie mocną – wiemy to nie od dziś. Siłą rzeczy fani jazzowych skrzypiec w naszym kraju stają się odbiorcami coraz bardziej świadomymi i wymagającymi. Właśnie ta publiczność będzie zagorzałym adwokatem i surowym sędzią poniższego nagrania. Jego różnorodność sugeruje jednak, że odbiorcą powinien być fan muzyki jako takiej, a nie ortodoksyjny wyznawca jej wybranego nurtu. Mam nadzieję, że debiut fonograficzny w roli lidera przyniesie Lubowiczowi jeszcze więcej uznania niż zdobyte do tej pory Fryderyki, Mateusze Trójki, Złote Gęśle, czy wysokie pozycje w ankietach magazynów jazzowych. Jasne, że płyta "Inside"nie została wydana dla nagród, a dla satysfakcji, zarówno artysty jak i odbiorców tego albumu. Chęć stworzenia autorskiej muzyki przez Dawida Lubowicza po trzydziestu latach gry na skrzypcach właśnie się zmaterializowała. Jego równie duże pragnienie podzielenia się tą muzyką z publicznością spełni się w momencie umieszczenia krążka w Waszych odtwarzaczach.

/Daniel Wyszogrodzki, Jazz Forum – "Skrzypce bez granic"/

Dawid Lubowicz pochodzi z zakopiańskiej rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, w klasie skrzypiec jazzowych dr Henryka Gembalskiego. Laureat wielu festiwali i konkursów. W ostatnich latach zdobył: IV nagrodę w konkursie kompozytorskim "Crossover Composition Award 2015", III miejsce w I edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta oraz nagrodę specjalną Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (lipiec 2014); Współtworzył zespoły: Opium, alTango, Lubowicz Jazz Quartet, East Wall Jazz Quartet, Bester Quartet i Atom String Quartet. Współpracował z wieloma artystami polskiej oraz międzynarodowej sceny muzycznej, m.in.: Mino Cinelu, Lars Danielsson, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Zohar Fresco, Paolo Fresu, Gil Goldstein, Anna Maria Jopek, Kayah, Natalia Kukulska, Jerzy Maksymiuk, Bobby McFerrin, Marek Moś, Leszek Możdżer.

W swojej pracy artystycznej zajmuje się również działalnością twórczą jako aranżer i kompozytor. Od wielu lat współpracuje z m. in.: Atom String Quartet, Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, Teatrem Narodowym, Teatrem Starym w Lublinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Wraz z bratem Jakubem jest współautorem muzyki do najnowszej produkcji Teatru Muzycznego Roma "Piloci". W maju 2018 ukazała się płyta "Inside" – jego debiut w roli solisty-leadera. Płyta otrzymała nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Album Roku Jazz, zaś Dawid Lubowicz został nominowany w kategorii Debiut Roku Jazz.

U nas zagra z trójka wspaniałych instrumentalistów:

Jakub Lubowicz – fortepian
Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie (fortepian klasyczny) oraz Akademię Muzyczną w Katowicach (fortepian jazzowy). Laureat klasycznych oraz jazzowych konkursów pianistycznych. Jako kompozytor, aranżer i kierownik muzyczny współpracował z wieloma instytucjami kultury, m.in.: Teatr Narodowy, Teatr Palladium i Studio Buffo w Warszawie. Jest kierownikiem muzycznym i głównym dyrygentem Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym  oraz w Zespole Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2014 roku współpracuje z Fundacją Okularnicy, gdzie jako kierownik muzyczny i aranżer przygotowuje m. in. koncerty galowe festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Jest również producentem muzycznym płyt (album z piosenkami z musicalu "Mamma Mia!" zdobył status potrójnej platyny)i kompozytorem musicali: "Piloci", "Przypadki Robinsona Crusoe", "Księga dżungli", "Brzydki kaczorek", "Proces-spektakl muzyczny", "Adonis ma gościa".
Patryk Dobosz – perkusja

Laureat wielu konkursów jazzowych, otrzymał m.in.  I Nagrodę na "IV Europejskich Integracjach Muzycznych" w Żyrardowie z zespołem "Toing Trio", I Nagrodę w "V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym" w Opolu, specjalną nagrodę indywidualną Leszka Możdżera na konkursie "JAZZ JUNIORS". Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji.
Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.
Wojciech Pulcyn – kontrabas

Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina  na wydziale jazzowym, oraz Policealnego Studium Jazzu im.Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta. Laureat wielu konkursów muzycznych, m.in. z zespołem Joint Venture zdobył I nagrodę, wyróżnienie indywidualne, oraz wyróżnienie za kompozycję na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, z Triem Marcina Maseckiego zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach.
Skomponował muzykę do spektakli: "Transatlantyk" Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz "Krzywa wieża" Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Współautor opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy " Halo? Kabaret?". Jako muzyk brał udział w spektaklach w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego "Nowe Bloomusalem" J. Joyce’a, "Wesele" St. Wyspiańskiego (Teatr Narodowy w Warszawie). Współpracował m. in. z Piotrem Baronem , Ewa Bem , R. Borowskim, Imerem Demirerem , Wojtkiem Karolakiem , Pawłem  Kaczmarczykiem  "Audiofeling Band", z zespolem "Kapela ze wsi Warszawa", Michalem Urbaniakiem , J."Ptaszynem" Wróblewskim, Monty Watersem, Aga Zaryan .

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Dawid Lubowicz Quartet

Obsada: Dawid Lubowicz Quartet

Dawid Lubowicz pochodzi z zakopiańskiej rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, w klasie skrzypiec jazzowych dr Henryka Gembalskiego. Laureat wielu festiwali i konkursów. W ostatnich latach zdobył: IV nagrodę w konkursie kompozytorskim „Crossover Composition Award 2015”, III miejsce w I edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta oraz nagrodę specjalną Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (lipiec 2014) Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Centrum Sztuki Mościce

ul. Traugutta 1

Centrum Sztuki Mościce jest samorządową instytucją kultury, której przedmiotem działania jest prowadzenie działalności kulturalnej. Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach powstało 28 sierpnia 2006 roku, kiedy to Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie utworzenia, na bazie Mościckiej Fundacji Kultury, wojewódzkiej instytucji kultury pod nazwą Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach.

 

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: