muzyka – AKUSTYCZNY KONCERT TURBO w ZIELONEJ GÓRZE 2020-10-30 20:00:00 Fabryka

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

AKUSTYCZNY KONCERT TURBO w ZIELONEJ GÓRZE

muzyka_hard

MUZYKA » tylko hard, heavy

Wydarzenie w ramach akustycznej odsłony obchodów 40-lecia istnienia zespołu. Koncert odbędzie się przy zachowaniu aktualnych zaleceń epidemiologicznych, dlatego prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej.

Turbo – legenda polskiego heavy metalu – zawita do Zielonej Góry, do Klubu Fabryka. W 2020 roku zespół Turbo obchodzi 40-lecie istnienia i z tej okazji zaprezentuje program przekrojowy (z wydłużoną setlistą), podsumowujący dotychczasową działalność. Pojawią się utwory z większości wydawnictw Turbo, dlatego mamy nadzieję, że każdy kto przyjdzie znajdzie coś dla siebie.

Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep. Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się "Dorosłe dzieci", "Kawaleria szatana", "Ostatni wojownik", "Strażnik światła" i jak dotąd ostatnia płyta studyjna grupy "Piąty żywioł". Obecnie zespół przygotowuje wydanie płyty podsumowującej 40 lat działalności. Album ukaże się jeszcze w 2020 roku.

Plan wydarzenia:
18:00 – otwarcie drzwi
20:00 – TURBO

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Koncert TURBO

Obsada: Tomasz Struszczyk, Wojciech Hoffmann, Bogusz Rutkiewicz, Dominik Jokiel, Mariusz Bobkowski

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. Wówczas TURBO występowało jako kwartet.W czerwcu tego samego roku, we wrocławskim studiu radiowym, został zarejestrowany debiutancki materiał w postaci pięciu utworów, z których dwa “W środku tej ciszy” oraz “Byłem z tobą tyle lat” ukazały się na pierwszym singlu. Pierwszy koncert odbył się 23 kwietnia 1980 roku w studenckim klubie, TROPS. W 1982 roku skrystalizował się pierwszy w miare stabilny skład zespołu. Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (voc.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne “Dorosłe dzieci”, które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty TURBO wydanej przez POLTON.Utwór “Dorosłe dzieci” stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów 1982 roku, ale i całej polskiej muzyki rockowej. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Fabryka

ul. Moniuszki 16

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

%d bloggers like this:
Shopping cart