muzyka – 26. Festiwal Kultury Kresowej 2021-08-07 18:30:00 Amfiteatr

0

[xyz-ips snippet=”etykietki”]

[xyz-ips snippet=”zrodlo-2″]

  1. Festiwal Kultury Kresowej

muzyka_powazna

MUZYKA » tylko muzyka poważna

Festiwal jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w kraju. Minione festiwale spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem. Koncert galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem trzech dni imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca z Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz gościnnie z Łotwy, Czech i Rosji. Występom towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzieła, wieczory poetyckie, kiermasze i degustacje kresowych potraw.


UWAGA

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemii w kraju, bezpieczeństwo widzów uczestniczących w koncercie galowym Festiwalu Kultury Kresowej, fakt, że znaczną część widowni stanowią osoby starsze oraz problemy związane z przyjazdem wykonawców z Ukrainy i Białorusi, wspólnie z pozostałymi Organizatorami oraz partnerami z Litwy, Białorusi i Ukrainy, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu 26. Festiwalu Kultury Kresowej na 2021 rok.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

  1. Festiwal Kultury Kresowej

Obsada: Polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele

Festiwal jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polaków zamieszkałych na byłych Kresach. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech. Koncert Galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem trzech dni imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca. Występom towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzieła, wieczory poetyckie, kiermasze i degustacje kresowych potraw. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
Amfiteatr

ul. Jaszczurcza Góra 10

Nowy obiekt wyremontowany w 2012 roku!

[xyz-ips snippet=”zrodlo-1″]

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart