Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Początek: 08.06.2018 20:00

Koniec: 10.06.2018 24:00

Wstęp: Bilety:80,110 zł Kupno biletów

 

Amfiteatr jest już rozśpiewany. Trwają próby do 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Sądząc po świetnej formie artystów, atmosferze na widowni, imponującej scenografii i pięknej pogodzie Festiwal zapowiada się hucznie.

Sławek Uniatowski, Katarzyna Cerekwicka, Piotr Rubik, Pectus, Rafał Brzozowski i Andrzej Piaseczny to tylko niektórzy wykonawcy, którzy w czasie prób w czwartkowe południe porwali dziennikarzy, ekipy techniczne w opolskim Amfiteatrze i tych, którzy znaleźli się w okolicy. Pogoda sprzyja, a głosy i humory artystów dopisują.

Co zdradzili artyści przed startem?

– Wykonam przepiękną balladę, klasyk lat 60. – ujawnia Katarzyna Cerekwicka, która zaśpiewa w Koncercie przebojów stulecia „Piosenka się nie da zapomnieć”. – Będzie to duet z kobietą-petardą, blondynką o wspaniałym, mocnym głosie. Serdecznie zapraszam na koncert i konfiguracje, o których nie wiecie, że w ogóle mogą się wydarzyć – zapowiedziała tajemniczo zwyciężczyni ubiegłorocznego Konkursu Premier. Swój zwycięski utwór z ubiegłego roku artystka zaprezentuje poza konkursem w tegorocznym koncercie „Premiery”.

Interesująco zapowiada się koncert piosenki literackiej i kabaretowej „Ja to mam szczęście”. – Będzie trochę komediowo, trochę na poważnie, ale będzie też trochę wzruszeń – mówi Katarzyna Dąbrowska, aktorka, która zadebiutuje w ramach tego wydarzenia.

Niewątpliwą atrakcją i zaskoczeniem jest udział znanego i lubianego komentatora sportowego, Przemysława Babiarza, który wykona piosenkę Wojciecha Młynarskiego „W Polskę idziemy”. – Znam ten utwór na pamięć od 40 lat z górą – wyznaje aktor, dziennikarz i konferansjer.

7 koncertów w wyjątkowej scenografii

W tym roku na potrzeby Festiwalu zbudowano największą w jego 55-letniej historii scenografię: mierzy 25 metrów wysokości i 60 metrów szerokości. Cała konstrukcja wznosi się 16 metrów ponad dachem sceny amfiteatru.

Przypomnijmy, że opolską publiczność i widzów Telewizji Polskiej czeka aż 7 niezwykłych koncertów. Piątkowy koncert to gratka zwłaszcza dla kibiców, którzy usłyszą piosenki mundialowe, w tym przebój towarzyszący transmisjom TVP z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Na koniec wieczoru planowany jest jak zwykle wyczekiwany koncert debiutantów. W kolejnych dniach zobaczymy koncert „Premiery”, Koncert Piosenek Literackich i Kabaretowych „Ja to mam szczęście”, „Od Opola do Opola”, będący podsumowaniem roku artystycznego, Koncert Przebojów Stulecia „Piosenka się nie da zapomnieć”. W poniedziałek czeka nas wydarzenie nowatorskie i wysmakowane: zorganizowany przez TVP Kultura koncert „Scena Alternatywna”, wyczekiwany przez fanów rocka, jazzu, ambitnego popu i muzyki elektronicznej.

/Centrum Informacji TVP

Amfiteatr Opole

Ul. Piastowska 14a, 45-082 Opole

Program

PROGRAM 55. KFPP OPOLE 2018

8 czerwca (piątek)

19:55 – Przebój na Mundial

20:40 – Mecz towarzyski: Polska – Chile

22:35 – Przebój na Mundial

23:55 – Debiuty (do 01:30)

 

9 czerwca (sobota)

20:20 – Premiery

22:30 – Ja to mam szczęście. Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia (do 00:20)

 

10 czerwca (niedziela)

20:20 – Od Opola do Opola

22:30 – Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia (do 01:00)

 

11 czerwca (poniedziałek) – TVP Kultura

21:00 – Scena alternatywna (do 00:10)

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fopole.festiwal%2Fvideos%2F10156577951196518%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Źródła informacji:

[button link=”http://festiwalopole.com/festiwal-opole-2018/od-opola-do-opola” type=”big” newwindow=”yes”] Źródło 1[/button]


[button link=”https://www.facebook.com/opole.festiwal/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Źródło 2[/button]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

%d bloggers like this:
Shopping cart