Konferencja – Polski system edukacji nie przygotowuje do życia w XXI wieku 2019-05-22 17:00:00 Teatr Polski

Konferencja - Polski system edukacji nie przygotowuje do życia w XXI wieku
[xyz-ips snippet=”etykietki”]

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-22 17:00:00 

Debata oksfordzka to symulacja obrad Izby Gmin parlamentu brytyjskiego. Ukształtowała się w elitarnych brytyjskich szkołach w XVIII wieku, jako ćwiczenie przygotowujące młodzież do aktywnego udziału w życiu publicznym. W debacie oksfordzkiej występują dwie strony: Propozycja i Opozycja. Pierwszy zespół próbuje udowodnić wcześniej postawioną tezę, drugi usiłuje ją obalić. Każdy z mówców ma do odegrania ściśle określoną rolę i musi ściśle przestrzegać konwencji debaty (specyficzne zwroty grzecznościowe, kultura dyskusji, dyscyplina czasowa). Taka forma dyskusji Polski trafiła w latach 90. z Oksfordu (stad nazwa) za sprawą prof. Zbigniewa Pełczyńskiego – założyciela Stowarzyszenia „Szkoła Liderów”. Obecnie ta formuła debaty staje się coraz bardziej popularna w szkołach i na uczelniach. Jest szeroko wykorzystywana jako narzędzie edukacyjne oraz metoda prowadzenia konsultacji społecznych.
Debata w Teatrze Polskim będzie dotyczyła kondycji polskiego systemu edukacji, pokazując pełne spektrum argumentów za i przeciw. Dyskusja będzie się toczyła wokół tezy „Polska szkoła nie przygotowuje do życia w realiach XXI wieku”. Celem debaty będzie pokazanie różnych perspektyw, zachęcenie widzów do refleksji i dalszej dyskusji podczas Pikniku Edukacyjnego, który odbędzie się bezpośrednio po debacie na placu przed teatrem.
Kontynuacją wydarzenia organizowanego w Teatrze Polskim będą debaty oksfordzkie realizowane w szkołach. Będą one dotyczyły konkretnych postulatów zmian, które można wprowadzić w szkołach i mają włączyć uczniów do dyskusji nad kształtem polskiej oświaty. Podczas Pikniku Edukacyjnego będzie można uzyskać szczegółowe informacje potrzebne do zorganizowania takiego wydarzenia w szkole.
Organizatorami Wydarzenia są: Teatr Polski w Poznaniu, Fundacja „Projekty Edukacyjne”, Poznańska Liga Debat.
Partnerem Merytorycznym jest Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.

Organizatorzy:
Teatr Polski w Poznaniu

ul. 27 grudnia 8/10

Poznań

61-737

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

%d bloggers like this:
Shopping cart