Koncert – Yumi Ito & Szymon Mika Duo 2019-09-12 21:00:00 Restauracja Ormiańska

0

Koncert - Yumi Ito & Szymon Mika Duo
[xyz-ips snippet=”etykietki”]

 

Kup bilet

Początek: 2019-09-12 21:00:00 

Yumi Ito & Szymon Mika Duo
 
Jeden z najciekawszych europejskich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia oraz niezwykle uzdolniona wokalistka, laureatka konkursu w ramach Montreux Jazz Festival.
 
Będzie to jedyny jesienny koncert w Polsce. Być może ktoś miał okazję ich usłyszeć w nieco rozszerzonym składzie, bo w maju gościli na scenie NOSPR, gdzie pojawiali się w z Oscarem Törökiem na trąbce, Maxem Muchą na kontrabasie, Zivem Ravitzem na perkusji. Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, w ramach którego pojawią się we wrześniu w Gliwicach, to cykl przede wszystkim kameralny, zarówno w kontekście miejsc, jak i (bardzo często) składów. W ramach tego cyklu w Gliwicach pojawi się trzon, czyli niezwykłe duo.
 

Yumi Ito to laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival. Mieszka w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej. Wywodzi się bowiem z rodziny polsko – japońskiej. Dorastała więc w niezwykłym zestawieniu kulturowym, co bez wątpienia miało wpływy na jej artystyczne poszukiwania i wybory. Obdarzona ciepłą barwą głosu. Świetnie się czuje w różnych gatunkach muzycznych i zachwyca umiejętnością improwizacji. Jest nie tylko wokalistką, ale także kompozytorką. Współtworzy bardzo nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.
 
Szymon Mika to gitarzysta i kompozytor uznawany za objawianie na scenie jazzowej. W 2016 roku, głosami czytelników Jazz Forum został uznany za jazzową Nadzieję Roku. Z tego też względu pojawił się na festiwalu Jazz w Ruinach, czyli festiwalu młodych, wschodzących gwiazd (organizatorem festiwalu również jest Śląski Jazz Club). Dzisiaj, po zaledwie kilku latach, Mika to już prawdziwa gwiazda, twórca doceniany i zapraszany do współpracy pod niemal każdą szerokością geograficzną.
 

Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym w ramach projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc. Ich duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy, łącząc jazz, improwizację i ogromną dawkę liryzmu.
 

Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu
 
Zaprasza Śląski Jazz Club.
 
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Jana Siemińskiego 22

Gliwice

44-100

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart