Koncert – SabroSon, Iż, Michał Obrębski i Przemysław Sledziuha Śledź 2019-05-28 20:00:00 Blue Note Jazz Club

0

Koncert - SabroSon, Iż, Michał Obrębski i Przemysław Sledziuha Śledź
[xyz-ips snippet=”etykietki”]

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-28 20:00:00 

SabroSon – to żywiołowa muzyka latynoska ze słonecznych plaż Veracruz – najbardziej rytmicznego miejsca Meksyku. Miejsca, gdzie afrykańscy niewolnicy zamienili bębny na gitary, a folklor z Czarnego Lądu połączył się ze śpiewem andaluzyjskich cyganów i tańcami rytualnymi Azteków.

Owoc tego melanżu kulturowego nosi nazwę Son Jarocho, a najgorętsza fiesta, podczas której kultywuje się taniec, śpiew i wspólną grę to fandango. Roman Mendez (Meksyk), Jorge Merida (Chile) i Michał Obrębski (Polska) i Marcin Felczyński (Polska) przenoszą ten rytuał celebracji życia w nowy wymiar muzyczny, gdzie folklor z Puebla pulsuje w rytmie karaibskich metropolii, rockowych riffów i jazzowych improwizacji.

SabroSon to dosłownie “Dźwięk ze smakiem”. Nazwa zespołu nawiązuje do tego, że przepisy na ich muzykę są tak samo smaczne jak kuchnia z Veracruz, której podstawą są limonka, kolendra i około stu odmian chilli.

Zespół IŻ powstał w roku 2017 w Poznaniu z inicjatywy gitarzysty Przemysława Sledziuha” Śledzia i wokalistki Magdy Mechagodzilli Nowakowskiej. Z ich wieloletniej współpracy zrodziła się idea rozszerzenia składu. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli, zawodowy perkusista – Bartek Krawczak oraz przyjaciel i pasjonat gitary basowej, Wojtek Gałecki. W wyniku wspólnej pracy zostały zaaranżowane w nowy sposób istniejące już utwory, nabierając nowego, wyjątkowego brzmienia. Twórczość zespołu to przede wszystkim autorskie kompozycje z własnymi tekstami. Ich muzykę można zakwalifikować do nurtu liryczno-awangardowego.

Bilety:
25 zł

Organizatorzy:
Blue Note Jazz Club, Studio Miles s.c. Mirosława, Leszek Łuczakowie

Pasieka 22a

Poznań

61-657

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart