Koncert – Koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze” – WIOSNA 2019-05-29 19:00:00 Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego

Koncert - Koncert z cyklu
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-29 19:00:00 

 
 
Organizator: Polskie Radio SA
 
Koncert pod patronatem Rady Mediów Narodowych
 
 
 
Wykonawcy:

Część I
 
PARIS COMBO w składzie:
 
Belle du Berry – wokal
Potzi – gitara
Francois Jeannin – perkusja, wokal
David Lewis – trąbka, fortepian
Benoît Dunoyer de Segonzac – kontrabas
oraz
Rémy Kaprielan – perkusja, wokal, saksofon

W programie: piosenki spod Wieży Eiffla

 
Część II
 
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza –
 dyrygent
 
 
 W programie: Georges BIZET – Suity nr 1 i 2  z opery Carmen
 

 
Sześć wydanych albumów płytowych  i dwie dekady koncertów na całym świecie, przyjmowanych entuzjastycznie od Sydney po San Francisco, od Berlina do Pekinu dało PARIS COMBO międzynarodowe uznanie. Prowadzony przez charyzmatyczną  wokalistkę Belle du Berry zespół poruszył zarówno krytykę, jak i publiczność swoją zabawną mieszanką swingującego cygańskiego jazzu, kabaretu, francuskiego popu i rytmów latynoskich oraz bliskowschodnich. PARIS COMBO występowało w paryskiej Olympii,  w salach le Grand Rex, la Cité de la Musique, na festiwalach w Nicei i Montreal Jazz Festival, San Francisco Jazz, w Hollywood Bowl i Melbourne Recital Centre.
 
 
Spektakularny sukces drugiego albumu „Living Room” (2000) nadał grupie wyjątkowy status, zespołu przyciągającego tłumy nie tylko we Francji, gdzie album stał się złoty, ale także w Australii i USA, gdzie odbyli prawie dwadzieścia tras koncertowych. Powrót do występów w 2011 roku, po pięcioletniej przerwie, rozpoczął się w USA,  w Hollywood Bowl, czego efektem było wydanie piątego albumu zatytułowanego po prostu „5”. Reakcja mediów na „5” była entuzjastyczna, a w sezonie 2013/14 wszystkie koncerty w kraju i trasa w USA zostały natychmiast wyprzedane. Muzycy triumfalnie powrócili do Australii w 2015 roku. „Tako Tsubo”, ich szósty album studyjny, został wydany na całym świecie w 2017 roku.
 
Belle du Berry, gitarzysta Potzi i perkusista Francois po raz pierwszy występowali razem w Paryżu jako członkowie rewii retro „Les Champetres de Joie”, razem dali koncert podczas ceremonii zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w  Albertville, w 1992 roku. Du Berry i urodzony w Australii trębacz-pianista David Lewis spotkali się występując razem w „Cabaret Sauvage”, a w 1995 roku grupa zaczęła doskonalić swoje brzmienie, występując w kawiarniach  i na barkach wzdłuż Sekwany, pod nazwą „Paris Combo”.
 
Du Berry, której muzyczne korzenie sięgają post-punkowych zespołów, czerpie wzory z Arletty, francuskiej piosenkarki  i aktorki lat 30-tych, ale także  z surrealistów i takich grup, jak B-52.
Gitara Potziego często miesza korzenie francuskie z latynoskimi, tworząc fascynującą mieszankę. Lewis, który wcześniej grał z wieloma francuskimi zespołami, w tym Manu Dibango i Arthur H, wnosi do zespołu kosmopolityczną atmosferę Paryża.
 
Tytułowy debiutancki krążek PARIS COMBO z 1997 r. pojawił się na rynku, gdy swing był w pełnym rozkwicie, ale szeroka mieszanka muzycznych stylów od razu wyróżniła Zespół spośród wielu innych grup uprawiających ten gatunek, zbierając u krytyków pochwały i zdobywając uznanie międzynarodowej publiczności. Kariera grupy rosła wraz z wydaniem drugiego albumu „Living Room”, który zdobył złoto we Francji w 2000 r. i potwierdził międzynarodową pozycję grupy, łącznie z trasami po Stanach Zjednoczonych, Australii i Azji oraz nominacjami do francuskich nagród branżowych, Les Victoires de la Musique. 
 
 
W kolejnym roku PARIS COMBO wydało swój trzeci album „Attraction” i dało serię
koncertów w prestiżowym Cité de la Musique w Paryżu. Ich czwarty album „Motifs” z 2004, był połączony z trasą koncertową, obejmującą Australię z Azją, Brazylię i kultową salę Hollywood Bowl w Los Angeles, gdzie zespół koncertował  z towarzyszeniem Hollywood Bowl Orchestra. PARIS COMBO reaktywowało swoją działalność  w 2010 r. Po czteroletniej przerwie spędzili rok pisząc, próbując i odkrywając na nowo ich charakterystyczny dźwięk. Zaczęli wykonywać nowy repertuar, który znalazł  się w album „5”, a we wrześniu 2011 r. przyniósł niezapomniany powrót z orkiestrą,  w Hollywood Bowl, rozpoczynając ekscytującą nową fazę w karierze.
 
 
 
Bilety w cenie 90 zł
 

Organizatorzy:
Polskie Radio SA

al. Niepodległości 77/85

Warszawa

00-977

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: