Koncert – ETHNO PORT 2019 – The GARIFUNA COLLECTIVE (Belize) 2019-06-15 22:30:00 Sala Wielka CK Zamek

Koncert - ETHNO PORT 2019 - The GARIFUNA COLLECTIVE (Belize)
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-06-15 22:30:00 

ETHNO PORT 2019 – The GARIFUNA COLLECTIVE (Belize)
15.06, g.22.30, Sala Wielka, bilety 30 zł   
 
Muzyka Garifunów jest zaklętą w dźwiękach historią, opowieścią o spotkaniu zamieszkujących Amerykę Środkową społeczności Arawaków i Karaibów z przybyłymi tam w czasach kolonialnych Afrykanami. Garifuna Collective, zespół siedmiu muzyków z Belize, spadkobierców sięgającej XVII wieku tradycji, przedstawia ją w niezwykle przekonujący sposób przy pomocy bębnów garaón, śpiewu i… elektrycznych gitar. 
Najważniejszym gatunkiem muzycznym z wybrzeży Belize są pieśni punta przyjmujące formę dialogu solisty z chórem. Komponowane najczęściej przez kobiety, stanowią rodzaj komentarza dotyczącego relacji społecznych, rodziny, moralności i erotyki. Punta to także określenie powtarzającej się w metrum parzystym formuły rytmicznej charakterystycznej dla tego gatunku.
Bijącym sercem punta jest ponadpółmetrowej wysokości bęben garaón primera, który wyznacza tempo i kierunek muzycznej opowieści. Wtóruje mu mniejszy garaón segunda, nazywany czasem bębnem-cieniem. Oba z znich bywają modyfikowane poprzez przeciągnięcie przez membranę jednej lub dwóch strun gitarowych, co nadaje muzyce Garifunów niecodzienne, intrygujące brzmienie.
 

Organizatorzy:
Centrum Kultury ZAMEK

Święty Marcin 80/82

Poznań

61-809

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: