Koncert – ETHNO PORT 2019 – Kapela Brodów (Polska) 2019-06-14 17:00:00 Dziedziniec Zamkowy

Koncert - ETHNO PORT 2019 - Kapela Brodów (Polska)
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-06-14 17:00:00 

Ethno Port 2019 – Kapela Brodów (Polska)
14.06, g. 17, Sala Wielka, bilety 20 zł
Kapela Brodów
Założona prawie trzydzieści lat temu Kapela Brodów to zespół-legenda, który odegrał kluczową rolę w przywracaniu szacunku dla wiejskiego muzykowania. Na repertuar kapeli składają się utwory należące do całego mikrokosmosu muzyki tradycyjnej – służące zadumie i zabawie, związane z codziennością i świętowaniem, człowiekiem i przyrodą, życiem i jego kresem.
Muzycy Kapeli Brodów podejmują własne eksploracje terenowe, podczas których uczą się pieśni i tańców od mistrzów tradycji. Do świata wiejskiej muzyki wkraczają także poprzez materiały Oskara Kolberga czy archiwalne zbiory fonograficzne, a gruntowny namysł nad źródłem przekładają na muzyczne działanie, które daje im i słuchaczom niezwykłą radość z obcowania z muzyką tradycyjną.
Członkowie zespołu stawiają na zachowanie dawnego stylu gry i śpiewu, przykładają wagę do oryginalnych manier wykonawczych i dbają o kompleksowość muzycznego komunikatu. Pamiętają jednocześnie o tym, że opowieść, którą zostali obdarowani i obdarowują nią innych, nie istnieje bez indywidualnego charakteru wykonawców. Reinterpretują więc sprawdzone formuły muzyczne oraz napełniają je nową energią i emocją.

Organizatorzy:
Centrum Kultury ZAMEK

Święty Marcin 80/82

Poznań

61-809

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: