Koncert – EPOQUE QUARTET (Czechy) 2019-05-18 21:00:00 Sala Wielka CK Zamek

Koncert - EPOQUE QUARTET (Czechy)
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-05-18 21:00:00 

EPOQUE QUARTET (Czechy)
18.05 g.21 Sala Wielka
Bilety 2 zł (kasa CK ZAMEK, CIK, bilety24.pl)
Zespół Epoque Quartet, łączący kilka stylów muzycznych, obchodzi dziś 20-lecie swojego założenia. W tym czasie wybudował sobie mocną pozycję na czeskiej i europejskiej scenie muzycznej, wyraźnie przesuwając granice repertuaru kwartetowego i stając się niezwykle cenionym zespołem, który jest zapraszany do współpracy przez wielu świetnych muzyków z różnych nurtów muzycznych.
Z najciekawszych projektów warto wymienić tournee z Danielem Bártą i Ilustratosphere, współpracę z kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, czy koncerty i nagrania z Michalem Pavlíčkiem, Gregory Porterem, Lenką Dusilovą, Robertem Balzarem, Dashą, Ondřejem Brzobohatym, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavką, Lucią Bílą, Ewą Farną, Gabrielą Vermelho a jeśli chodzi o styl bardziej klasyczny warto wspomnieć o współpracy z Dagmar Peckovą, Radkiem Baborákiem, Ivanem Klánskim oraz Ludmilą Peterkovą. 
Do bardziej aktualnych osiągnięć należy zaliczyć nagradzaną płytę „Epoque Quartet plays Jan Kučera“, która podsumowywuje długoletnią współpracę autora z zespołem i która została nominowana na nagrodę Anděl 2018. Dalej płytę mającą swoją premierę w Nowym Jorku pt. „Flow“ z kanadyjskim pianistą i kompozytorem Davidem Braidem, z którym zespół pojechał w trasę koncertową po Chinach. CD „Flow“ weszło na krótką listę nominowanych na prestiżową kanadyjską nagrodę Juno Award. W ubiegłym roku zespół otrzymał pierwsze zaproszenie do udziału w festiwalu Praska Wiosna. Szerszej publiczności EQ jest znany także ze swojego udziału w popularnym telewizyjnym show Stardance.
Epoque Quartet koncertował w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Belgii, Holandii, Anglii, Irlandii, Polsce, Węgrzech, na Słowacji, w Chorwacji, Słowenii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Grecji, Bułgarii, Izraelu, USA, Kanadzie, Brazylii, Chinach i w Japonii. Swoimi doświadczeniami z pracy artystycznej muzycy dzielili się w trakcie warsztatów w Czechach, Serbii, Brazylii i Izraelu.
Epoque Quartet to: 
David Pokorný (skrzypce), Vladimír Klánský (skrzypce), Vladimír Kroupa (altówka) i Vít Petrášek (wiolonczela)

Organizatorzy:
Centrum Kultury ZAMEK

Święty Marcin 80/82

Poznań

61-809

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: