Kabaret – OLD SPICE GIRLS – BABSKI KABARET czyli SENIORALNE POWITANIE LATA 2019-06-11 18:00:00 Łódzki Dom Kultury

Kabaret - OLD SPICE GIRLS – BABSKI KABARET czyli SENIORALNE POWITANIE LATA
Miejscowość: Wstęp ( PLN ): Nazwa miejsca/ulica:

 

Kup bilet

Początek: 2019-06-11 18:00:00 

11 czerwca 2019 – godz. 18.00
Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18 – sala Kina Szpulka
 
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnia spektakl kabaretowy OLD SPICE GIRLS czyli BABSKI KABARET. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska. Program obfituje w zabawne monologi, dowcipy, piosenki i improwizacje oraz w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełniają teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) i Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, zwłaszcza że nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką – czasem gorzką, częściej dowcipną, ale zawsze można liczyć na dobrą puentę.
 
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Łódzkim Domu Kultury i na stronie www.bilety24.pl
 
Informacje: Regionalna Informacja Kulturalna, 797 326 194, rik@ldk.lodz.pl 
 
EMILIA KRAKOWSKA
Pierwszy raz na dużym ekranie pojawiła się w „Nieznanym” Witolda Lesiewicza (1964). W 1972 roku wystąpiła w roli Jagny w serialu „Chłopi” Jana Rybkowskiego, za którą otrzymała wiele nagród. Współpracowała z Andrzejem Wajdą („Brzezina”, „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Smuga cienia”, „Bez znieczulenia”), zagrała także w filmach „Jak to się robi” Andrzeja Kondratiuka, „Brunet wieczorową porą” Stanisława Barei, „Za co?” Jerzego Kawalerowicza, „E=mc2” Olafa Lubaszenki, „Ciało” Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza i „Kup teraz” Piotra Matwiejczyka. W ostatnich latach występuje głównie w telewizji, m.in. w takich serialach jak „Na dobre i na złe” czy „Pierwsza miłość”.
 
BARBARA WRZESIŃSKA
Występowała w warszawskich teatrach: Współczesnym (1956-1973), Narodowym (1973-1976), Ateneum (1976-1993) i Teatrze Scena Prezentacje. Laureatka m.in. Złotego Ekranu (1972), odznaczona medalem Per Aspera ad Astra przez Fundację Sceny na Piętrze (2001). Odtwórczyni wielu ról dramatycznych (m.in. Honey – „Kto się boi Wirginii Woolf?” E. Albeego, Gladys – „Aloes” A. Fugarda, Ala – „Tango” S. Mrożka), komediowych i charakterystycznych (Molly – „Opera za trzy grosze” B. Brechta, Spika hrabina Tremendosa – „Oni” S. I. Witkiewicza, Eleonora – „Zamek w Szwecji” F. Sagan). Świetnie znana ze swoich występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej.
 
LIDIA STANISŁAWSKA
Polska piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 roku na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Występowała z kabaretem Pod Egidą. Otrzymała wiele wyróżnień i nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych (m.in. w Opolu – 1974, 1976, 1978 i w Sopocie – 1978). W 1979 roku wydała płytę „Gwiazda nad Tobą”, a w 2001 – „Inna twarz”. Autorka książek „Gwiazdy w anegdocie” (cz. I i II) oraz autobiografii „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem” (2012). Od 10 lat występuje w spektaklu „Kobiety w sytuacji krytycznej” w Teatrze Polonia w Warszawie.

Organizatorzy:
Łódzki Dom Kultury

Traugutta 18

Łódź

90-113

Przejdź do wydarzenia

English:
buy a ticket

Go to the event

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: