inne – Ameryka Południowa śladami Taty – Wiktoria Kotwicka 2019-11-23 20:00:00 WędrówkiPub

Miejscowość: Obstawa: Nazwa miejsca/ulica:

Ameryka Południowa śladami Taty – Wiktoria Kotwicka

Już 23 listopada czeka na Was niezwykła historia:
– ojca, który z potrzeby serca przemierzył samotnie konno Amerykę Południową (ponad 10 000 km)
– córki, która dwanaście lat po jego śmierci wyrusza odkryć podróż, o której tato sam nie zdążył jej opowiedzieć.

Zapraszamy na opowieść, która zaprowadzi nas do Ameryki Południowej drugiej połowy lat 90. XX wieku śladami Tadeusza Kotwickiego i jego klaczy Kropki, a także pozwoli powrócić do tych samych miejsc dzięki wyprawie córki zmarłego podróżnika, która po 24 latach podąża śladami ojca, by odkryć nieznaną szerszemu gronu historię najdłuższej samotnej wyprawy konnej ery nowożytnej.

Wiktoria Kotwicka opowie o wyprawie konnej zrealizowanej przez swojego Tatę – Tadeusza Kotwickiego w latach 1995-97. Początek jego wyprawy sięga Cieśniny Magellana (Chile) i obejmuje dwutygodniowy marsz na północ z zaprojektowanym w Polsce siodłem rajdowym do jednej z patagońskich estancji, by tam kupić i samodzielnie ujeździć 5-letnią klacz rasy criollo. Następnie to już swoista podróż we dwójkę – człowiek i koń. Tadeusz Kotwicki z Kropką – bo tak nazwał klacz – przemierzył cały kontynent, od Argentyny do Kolumbii, ponad 10 000 km, bez sponsorów i praktycznie bez pieniędzy. Będzie to opowieść o wędrówce tego niezwykłego duetu przez Argentynę, Boliwię, Peru, Ekwador i Kolumbię w czasach bez internetu. Opowieść m.in. o tym, dlaczego Kotwicki został wzięty za legendarnego Pistaco i jak cudem uniknął śmierci z rąk Indian w Peru; opowieść o tym, dlaczego podróżnik musiał zostawić swojego czworonożnego towarzysza w Kolumbii i w jaki sposób przemierzył dalszą drogę do Kansas City (USA), gdzie zakończył wyprawę.

W drugiej części prezentacji Wiktoria podzieli się swoją wyprawą śladami Taty. W 2019 roku wyruszyła na dwa krańce Ameryki Południowej – do Argentyny – Patagonii,  gdzie Tadeusz Kotwicki kupił swoją czworonożną towarzyszkę i do Kolumbii, gdzie musiał ją zostawić. Pojechała, aby po 24 latach od wyprawy Taty porozmawiać z ludźmi, których tam spotkał i posłuchać ich niezwykłych opowieści. Dowiemy się, jak udało odnaleźć jej się bohaterów dziennika i listów Ojca i dotrzeć do miejsc, które znała tylko z porządkowanych przez siebie starych fotografii.
 Śladami Taty

wstęp 10zł – w cenie dowolny napój do tej samej wartości.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Artyści:

Ameryka Południowa śladami Taty – Wiktoria Kotwicka

Obsada: Wiktoria Kotwicka

Wiktoria Kotwicka opowie o wyprawie konnej zrealizowanej przez swojego Tatę – Tadeusza Kotwickiego w latach 1995-97. Początek jego wyprawy sięga Cieśniny Magellana (Chile) i obejmuje dwutygodniowy marsz na północ z zaprojektowanym w Polsce siodłem rajdowym do jednej z patagońskich estancji, by tam kupić i samodzielnie ujeździć 5-letnią klacz rasy criollo. Następnie to już swoista podróż we dwójkę – człowiek i koń. Tadeusz Kotwicki z Kropką – bo tak nazwał klacz – przemierzył cały kontynent, od Argentyny do Kolumbii, ponad 10 000 km, bez sponsorów i praktycznie bez pieniędzy. Będzie to opowieść o wędrówce tego niezwykłego duetu przez Argentynę, Boliwię, Peru, Ekwador i Kolumbię w czasach bez internetu. Opowieść m.in. o tym, dlaczego Kotwicki został wzięty za legendarnego Pistaco i jak cudem uniknął śmierci z rąk Indian w Peru; opowieść o tym, dlaczego podróżnik musiał zostawić swojego czworonożnego towarzysza w Kolumbii i w jaki sposób przemierzył dalszą drogę do Kansas City (USA), gdzie zakończył wyprawę. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miejsce imprezy:
WędrówkiPub

ul. Podwale 37/38

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Najlepsze imprezy w Polsce
%d bloggers like this: