Dni Kalwarii Zebrzydowskiej 2018

0

Początek: 23.06.2018 17:00

Koniec: 24.06.2018 23:00

Wstęp: Darmowy

Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta będzie zespół Zakopower. Jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce z powodzeniem łączący folk z estetyką rockową. Ale za nim ze sceny wybrzmią największe przeboje zespołu zaprezentują się na niej najmłodsze muzyczne talenty z naszej gminy- laureaci Festiwalu Piosenki Polskiej oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej. Po nich na scenie pojawi się, dobrze znany kalwaryjskiej publiczności, zespół Hak i Przyjaciele oraz zespół 4 Dreamers – składający się z młodych chłopaków, finalistów I polskiej edycji programu „The Voice Kids”. Na zakończenie pierwszego dnia Dni Kalwarii 2018 organizatorzy przygotowali zabawę taneczną.

W niedzielę sceną zawładnie kabaret Ciach oraz gwiazda śląskiej sceny biesiadnej – Teresa Werner. Ale zanim to nastąpi na scenie pojawią się zespoły regionalne z pobliskich Leńcz i Przytkowic, formacje taneczne z kalwaryjskiego Centrum Kultury, Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii oraz zatorski zespół Kiwi, którego atutem jest znakomity kontakt wokalistki z publicznością, autorskie piosenki oraz ciekawe aranżacje.

Ale Dni Kalwarii to nie tylko koncerty. Dużo będzie się działo również poza sceną. Wśród atrakcji znalazły się: pokazy karate oraz samoobrony, strzelnica ASG (repliki broni), wesołe miasteczko, indiańska strefa dziecięca, a w niej: tworzenie indiańskich pióropuszy oraz łapaczy snów, stoiska z kolorowymi warkoczykami, balonowymi zwierzakami i wodnymi tatuażami. Nie zabraknie również emocji sportowych. Organizatorzy zadbali bowiem o to aby kibice mogli wspólnie na telebimie obejrzeć występ biało czerwonych na mundialu w Rosji. Wstęp na główne imprezy Dni Kalwarii jest bezpłatny.

Imprezami towarzyszącymi tegorocznych Dni Kalwarii będą sobotnie (23.06.) I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym oraz niedzielne (24.06.) Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Obie imprezy odbędą się na terenie łowiska Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska ,,Stawy Czerna”. Ponadto 24 czerwca na placu targowym odbędzie się II Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2018.

Źródła informacji:

[button link=”http://ckstkalwaria.com/nowa/zapowiedzi/455-dni-kalwarii-2018-folkowo-i-biesiadnie” type=”big” newwindow=”yes”] Źródło 1[/button]


[button link=”http://www.mamnewsa.pl/kultura-rozrywka/juz-w-najblizszy-weekend-dni-kalwarii-zebrzydowskiej-program-imprezy” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Źródło 2[/button]

We will be happy to hear your thoughts

Leave a Reply

Najlepsze imprezy w Polsce
Logo
%d bloggers like this:
Shopping cart